Szampon samochodowy - który jest najlepszy? Jakie cechy powinien posiadać?

image

Sposobów na umycie samochodu jest wiele. Szampon samochodowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na umycie auta. W jaki sposób można go wykorzystać do czyszczenia pojazdu?

Do czego służy szampon samochodowy?

Regularne mycie samochodu pomoże zachować jego lakier przez dłuższy czas. Możemy również uniknąć kosztownych ognisk korozji, czyszcząc i chroniąc karoserię naszego samochodu.

Szampon samochodowy może być często stosowany jako preparat do mycia. Jest on bezpieczny dla karoserii samochodu. Nie ma obaw, że lakier zacznie blaknąć. Jest również łatwy w stosowaniu. Łatwo go stosować i czyścić nim samochód o każdej porze roku.

Dlaczego warto kupić szampon samochodowy?

Istnieje wiele sposobów na umycie swojego samochodu. Myjnia automatyczna ułatwi szybkie zmycie brudu z samochodu. Ten rodzaj mycia może być jednak czasem niedokładny. Jeśli szczotki nie są czyste i świeże, mogą porysować lakier.

Inną opcją jest myjnia bezdotykowa. Możemy dokładniej wyczyścić samochód używając lancy ciśnieniowej. Poniżej nadkoli.

Minusy mycia bezdotykowego są niebagatelne. Przy niewłaściwym użyciu myjki ciśnieniowej może dojść do uszkodzenia powłoki lakierniczej. Nie mamy wpływu na rodzaj chemii myjni, która zostanie użyta. 

Pewnym rozwiązaniem jest połączenie myjni bezdotykowej z myciem ręcznym. Do umycia samochodu można użyć Lanca. Następnie można użyć szamponu do jego umycia. Zapewni to najlepsze efekty. Następnie samochód zostanie dokładnie umyty przy użyciu sprawdzonego preparatu.

Nie możesz myć samochodu na mokro w dowolnym miejscu, np. pod blokiem lub mieszkaniem. Mimo że można za to dostać mandat do 500 zł, myjnia bezdotykowa będzie dobrym miejscem do umycia samochodu, nawet jeśli użyjemy szamponu samochodowego.

Nie zastępuj szamponu samochodowego środkami czyszczącymi stosowanymi w gospodarstwie domowym. Na przykład płyn do mycia naczyń może powodować blaknięcie lakieru. Szampon samochodowy zawiera formułę, która może usunąć typowe zabrudzenia drogowe, takie jak pozostałości asfaltu i owady. Chroni on powłokę lakierniczą.

Jakie są różne rodzaje dostępnych szamponów samochodowych i który z nich wybrać?

Istnieją dwa główne rodzaje szamponów samochodowych. Pierwszy z nich to szampon bez wosku. Może być stosowany do dokładnego oczyszczenia karoserii z brudu i innych osadów. Przydaje się zarówno latem, gdy musimy usunąć z karoserii owady, jak i zimą, gdy do samochodu przykleja się sól drogowa.

Jakie są najlepsze szampony samochodowe bez wosku? Najlepiej jest mieć więcej czasu na umycie samochodu i zastosowanie innych środków do pielęgnacji auta. Możemy najpierw umyć samochód szamponem, a następnie glinkować lub woskować samochód osobnym produktem.

Szampon samochodowy z woskiem to połączenie dwóch środków. Takie połączenie pozwoli zaoszczędzić czas i będzie bardzo skuteczne. Szampon wyczyści, nabłyszczy i zabezpieczy lakier podczas jednej sesji. Więcej informacji na temat preparatu i sposobu jego użycia można znaleźć w artykule Jak i czym myć samochody.

Jak umyć samochód szamponem samochodowym

Szampon samochodowy powinien być stosowany do mycia samochodu. Aby to osiągnąć, należy dokładnie umyć samochód czystą wodą. W tym celu można użyć myjki ciśnieniowej w myjniach bezdotykowych.

Spłucz samochód od głowy do ogona. Umyj samochód od góry do dołu.

Następnie przygotuj szampon do użycia. Postępuj zgodnie z instrukcją. Dobrze wymieszaj szampon w shakerze. Następnie dodaj szampon do wiadra i wymieszaj go z czystą wodą zgodnie z instrukcją. Zbyt duża ilość szamponu może sprawić, że czyszczenie będzie nieskuteczne. Zbyt dużo szamponu może powodować smugi.

Użyj miękkiej gąbki, aby nasączyć się mieszaniną. Teraz możemy wyczyścić samochód przy użyciu tej gąbki. Zacznij od dachu i pracuj w dół do niższych obszarów ciała samochodu. Użyj szamponu samochodowego, aby umyć samochód okrężnymi ruchami. Dobrym pomysłem jest posiadanie osobnego wiadra do płukania gąbki. Należy regularnie sprawdzać gąbkę, aby upewnić się, że nie ma na niej drobinek piasku.

Spłucz karoserię czystą wodą. Upewnij się, że pozbyłeś się całego szamponu samochodowego. Wreszcie, wysuszyć samochód z ręcznikiem z mikrofibry. Zapewni to, że nie ma smug na farbie. Upewnij się, aby wyeliminować wodę z szczelin, fałdy, itp. progi drzwi, dna drzwi, krawędzi bagażnika itp.

Szampony i piany aktywne do mycia samochodu

Jaki szampon do samochodu? Wszystko zależy od tego, ile masz czasu i czy chcesz myć samochód innymi produktami.

Jeśli nie chcesz używać produktów do polerowania i woskowania, możesz użyć szamponu samochodowego, który nie zawiera wosku. Może być stosowany jako podstawowe mycie samochodu, zwłaszcza jeśli jest on bardzo brudny.

Szampon samochodowy z woskiem to szybki i łatwy sposób na przywrócenie blasku lakierowi Twojego samochodu. Dzięki niemu możemy połączyć mycie karoserii z nałożeniem powłoki ochronnej.

Warto pamiętać, że pielęgnacja samochodu nie może odbywać się prawidłowo bez odpowiednich akcesoriów. Gąbka samochodowa butterfly jest lepsza od zwykłej gąbki. Jej ergonomiczny kształt pozwala na wygodne ułożenie jej w dłoni podczas nakładania szamponu. Są to produkty stworzone z myślą o kosmetyce samochodowej. Miękkość tych produktów jest tak dobrana, aby lakier nie został porysowany.