Dowiedz się, jak szybko, łatwo i bezpłatnie sprzedać samochód online

image

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter

Używane samochody to ogromna branża w Wielkiej Brytanii - dlaczego więc większość z nas świadomie akceptuje złe oferty za swoje samochody?

Może być trudno wiedzieć, jak uzyskać najlepszą możliwą wartość przy sprzedaży samochodu - a według badań opublikowanych przez Motorway, dwie trzecie brytyjskich kierowców po prostu akceptuje fakt, że zawsze stracą pieniądze.

Jednak uzyskanie najlepszej ceny od zweryfikowanego dealera nie musi być trudnym lub powolnym procesem.

Możesz uzyskać najlepszą cenę w ciągu 24 godzin, sprzedając na Motorway - a wszystko to można zrobić z telefonu.

Czy naprawdę znasz wartość swojego samochodu?

Motorway oferuje natychmiastowe, bezpłatne wyceny na swojej stronie internetowej, w oparciu o dane sprzedaży na żywo z ich platformy. Oznacza to, że wszystkie oferty i sprzedaże podobnych pojazdów są brane pod uwagę przy obliczaniu wyceny.

Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć bezpłatne konto i wprowadzić swój numer rejestracyjny i przebieg, aby zobaczyć, ile może kosztować Twój samochód. Biorąc pod uwagę, że ponad połowa kierowców w Wielkiej Brytanii uważa, że wartość ich samochodu zawsze spada, zdecydowanie warto to sprawdzić, zamiast zgadywać na temat spadku wartości pojazdu.

Jeśli chcesz pójść jeszcze dalej i śledzić wartość swojego samochodu wraz z upływem czasu, możesz również skorzystać z Car Value Tracker.

Po raz kolejny wystarczy utworzyć bezpłatne konto i wprowadzić swój numer rejestracyjny i przebieg, a zobaczysz historyczne wyceny swojego pojazdu na dwuletnim wykresie, dzięki czemu możesz zrozumieć, jak szybko zmienia się wartość Twojego samochodu i czy są chwile, kiedy jego wartość utrzymuje się, rośnie lub spada.

Motorway's Car Value Tracker pomaga nie tylko zrozumieć, ile wart jest samochód w momencie jego sprawdzania, ale także jak jego wartość zmienia się w czasie, pomagając zaplanować sprzedaż za najlepszą cenę.

Jak sprzedać samochód w najlepszym momencie?

Co oznacza sprzedaż samochodu w najlepszym momencie?

Dla niektórych oznacza to sprzedaż samochodu, gdy nie jest on już tak przydatny, na przykład sprzedaż samochodu rodzinnego po opuszczeniu domu przez dzieci lub sprzedaż runabouta po przeprowadzce lub zmianie stylu życia, która czyni go zbędnym.

Dla innych może to oznaczać sprzedaż, gdy osiągną dodatni kapitał własny w umowie finansowej i mogą zarobić trochę pieniędzy na swoim samochodzie, sprzedając go wcześniej, zamiast korzystać z płatności balonowych i opcji wymiany, które zasugeruje ich pożyczkodawca.

Ogólnie rzecz biorąc, niemożliwe jest przewidzenie wartości samochodu bez uzyskania dokładnej lub wiarygodnej wyceny od zaufanego dostawcy. Sprzedaż w najlepszym momencie może oznaczać sprawdzanie wyceny, dopóki nie będziesz pewien, że masz dobrą wartość swojego samochodu i nadal możesz go sprzedać za dobrą cenę.

W przypadku niektórych pojazdów dobry moment może nastąpić w wieku trzech lub czterech lat, gdy cena ustabilizuje się po początkowym spadku wartości. W przypadku innych nadal opłaca się sprzedać samochód w wieku sześciu, siedmiu, a nawet ośmiu lat, zwłaszcza jeśli ma on niski przebieg i jest w dobrym stanie.

Co wpływa na wartość samochodu?

Oczywiście wiek, przebieg i stan samochodu to główne czynniki wpływające na wartość, jaką można za niego uzyskać. Możesz jednak nie zdawać sobie sprawy, że niektóre opłacalne ulepszenia mogą znacznie zwiększyć wartość Twojego samochodu:

Wnętrze

Upewnienie się, że miękkie meble są czyste i świeże sprawia, że samochód wydaje się nowszy i bardziej nieskazitelny. Rozważ wymianę tańszych elementów, takich jak dywaniki podłogowe, a także podjęcie wszelkich niezbędnych napraw skórzanej tapicerki.

Wygląd zewnętrzny

Naprawa zadrapań i niewielkich wgnieceń w znacznym stopniu przyczynia się do zachowania wartości pojazdu. Nawet jeśli jest to normalne zużycie, im bardziej samochód będzie wyglądał jak nowy, tym bardziej będzie się wyróżniał spośród innych samochodów na rynku w tym samym wieku i z tym samym przebiegiem.

Historia serwisowa

Odpowiednia konserwacja samochodu i szybkie usuwanie drobnych usterek i zużycia w celu zduszenia większych problemów w zarodku sprawi, że jego wartość utrzyma się na wysokim poziomie w porównaniu z podobnymi modelami. Zachowaj dowód całej historii serwisowej, abyś mógł wykazać, że dobrze dbałeś o swój samochód, a kupujący będzie miał większe zaufanie do wartości twojego pojazdu.

Zgodność ze strefą czystego powietrza

Chociaż nie możesz zmienić rodzaju paliwa ani silnika swojego samochodu, sprzedaż do ogólnokrajowej sieci konkurencyjnych dealerów da Twojemu pojazdowi większą szansę na uzyskanie wysokiej wartości, nawet jeśli nie jest on zgodny z przepisami i mieszkasz w strefie czystego powietrza, takiej jak ULEZ w Wielkim Londynie. Zgodność z przepisami wpływa na koszty eksploatacji, w tym na zakres podatku drogowego (który zmienia się w 2025 r.), więc ważne jest, aby nie utknąć w lokalnych cenach, gdy można sprzedawać w całym kraju.

Jak działa Motorway?

Kiedy sprzedajesz swój samochód na Motorway, korzystasz z całkowicie internetowego doświadczenia.

Aplikacja Motorway sprawia, że profilowanie samochodu jest szybkie i łatwe, na przykład dzięki asystentowi fotograficznemu do robienia profesjonalnych zdjęć.

Po uzyskaniu natychmiastowej wyceny, profilujesz swój samochód z telefonu za pomocą aplikacji Motorway, dostępnej w App Store i Google Play Store. Zamiast pisać długi opis, jak na stronie z ogłoszeniami, wystarczy wybrać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfikacji i stanu samochodu oraz przesłać zdjęcia.

Po utworzeniu profilu, samochód lub furgonetka może wziąć udział w codziennej sprzedaży online, która odbywa się prawie każdego dnia w roku. Gdy pojazd znajdzie się w sprzedaży, ponad 5 000 zweryfikowanych dealerów w sieci Motorway ma możliwość złożenia najlepszej oferty. Pod koniec codziennej sprzedaży online, Motorway prześle Ci najlepszą otrzymaną ofertę na Twój pojazd.

Po zaakceptowaniu najlepszej oferty pozostaje już tylko umówić się z kupującym na bezpłatny odbiór samochodu z domu, który przyjedzie do domu lub pracy w ustalonym wcześniej dniu. Kupujący sprawdzi samochód, dokona płatności bezpośrednio na konto bankowe (i rozliczy saldo finansowe z kredytodawcą, jeśli ma to zastosowanie) i odjedzie samochodem.

Recenzja Toyoty C-HR