Co to jest aktywna piana? Którą z nich wybrać do mycia samochodu?

image

Regularne mycie samochodu jest ważne dla utrzymania jego lakieru w dobrej kondycji. Aktywna piana to preparat, który usuwa silne zabrudzenia, nie rysując karoserii. Co to jest aktywna piana i jak ją stosować?

Co to jest aktywna piana i jak działa?

Jest to czynność ważna zarówno ze względów estetycznych, jak i finansowych. Pozwoli Ci to uniknąć kosztownych poprawek lakierniczych. Na karoserii samochodu osiada nie tylko kurz. Resztki asfaltu, drobinki metalu i resztki owadów przywierają do karoserii samochodu, podobnie jak klocki hamulcowe i hamulce.

Jeśli brud nie zostanie usunięty, może wniknąć w strukturę lakieru. Mogą na nim powstać rysy i stać się ogniskiem korozji. Ważne jest, aby czyścić karoserię samochodu niezależnie od pory roku. Artykuł ten można znaleźć w artykule Dlaczego warto myć samochód zimą?

Ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób usuwany jest brud. Szczotki używane w myjni automatycznej mogą nie być najwyższej jakości i mogą porysować lakier. To samo może się stać, gdy usuwamy kurz szmatką. Drobinki mogą wniknąć w powłokę.

Aktywna piana jest świetnym rozwiązaniem. Łatwo się ją czyści. Preparat ten pozwala na nałożenie warstwy czyszczącego "śniegu", na karoserię samochodu. Piana rozpuszcza brud i łączy się z nim. Piana jest w stanie wniknąć w trudno dostępne zakamarki, co jest jej zaletą.

Aktywną pianę można porównać do wkładania talerzy do zlewu wypełnionego wodą i płynem do mycia naczyń. Brud można spłukać z powierzchni uwalniając go.

Jakie rodzaje aktywnej piany są dostępne do mycia samochodów?

Aktywna piana może być wykorzystywana do różnych celów. Może być używana do mycia samochodów i motocykli.

Do samochodów ciężarowych i plandek często stosuje się mocniejsze warianty, które często są alkaliczne. Do elewacji budynków również można stosować aktywną pianę.

Do samochodów osobowych najlepsza jest piana o neutralnym pH. Jest ona bezpieczna dla lakieru. Można ją stosować na samochodach z powłokami woskowymi lub ceramicznymi.

Co jest potrzebne do mycia aktywną pianą?

Aktywna piana jest preparatem, który musi być prawidłowo zaaplikowany. Nie zaleca się wlewania piany do pojemnika, a następnie rozprowadzania jej na samochodzie za pomocą gąbki lub szmatki.

Potrzebnym sprzętem jest urządzenie pianotwórcze. Pianownica ręczna to najbardziej podstawowy i wystarczający sprzęt do mycia pojedynczych samochodów pianą aktywną. Wyglądem przypomina pojemnik na płyn do szyb. Tłok znajdujący się nad zbiornikiem można nacisnąć w celu wytworzenia piany.

Dodatkowe urządzenia myjące ułatwiają aplikację aktywnej piany. Pianownice niskociśnieniowe można podłączyć do węża ogrodowego lub zamontować do kompresora czy myjki ciśnieniowej.

Jak używać aktywnej piany?

Mycie samochodu przy użyciu aktywnej piany jest proste. Mycie samochodu przy użyciu aktywnej piany jest łatwe:

  • Aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń lub wstępnych zabrudzeń, spłucz samochód ciepłą wodą.
  • Postępuj zgodnie z instrukcją, aby przygotować roztwór aktywnej piany. Dopasuj proporcje do wielkości zabrudzeń i rodzaju pianownicy.
  • Pokryj pianą całe nadwozie i koła, zaczynając od dachu do dołu.
  • odczekaj kilka minut,
  • Spłucz pianę czystą wodą, zanim wyschnie.

Pianka może być nadal na ciele. Można jednak przetrzeć mocniej zabrudzone miejsca gąbką lub miękką szmatką. Ważne jest, aby nie myć samochodu z aktywną pianą, gdy jest on gorący.

Jaki szampon lub aktywną pianę wybrać?

Istnieje wiele produktów, które mogą być używane do mycia karoserii samochodu. Najbardziej znanym jest szampon. Czy szampon różni się czymś od aktywnej piany?

Szampon jest łatwy w użyciu. Aby umyć samochód szamponem, nie potrzebujesz pistoletu do piany ani myjki ciśnieniowej. Można również nabłyszczyć karoserię używając szamponu zawierającego wosk.

Szampon jest dobrym wyborem, jeśli zabrudzenia nie są zbyt duże i świeże na karoserii samochodu. Pianę stosuje się do mycia samochodów, które mają grubszą, trudniejszą do usunięcia warstwę brudu.