Kosmetyki samochodowe i środki czyszczące do samochodu - jakie wybrać?

image

Samochód wymaga regularnych przeglądów i konserwacji. Nie dotyczy to jednak tylko i wyłącznie części mechanicznych, ale również karoserii oraz tapicerki. Te elementy auta można czyścić i pielęgnować przy użyciu profesjonalnych kosmetyków. Na rynku dostępne są one w różnych cenach i wariantach. Każdy właściciel samochodu może znaleźć coś dla siebie. Nadają się one do karoserii w macie oraz w połysku, a także do skórzanej i materiałowej tapicerki. Obecnie najchętniej są one kupowane za pośrednictwem sklepów internetowych, gdzie mają przystępne ceny.   Oczywiście dla każdego właściciela auta kluczowe jest to, aby wejść w posiadanie kosmetyków najwyższej jakości, które jednocześnie będą proste w użytkowaniu. Chcemy by samochód był zadbany, ale nie chcemy spędzać na jego pielęgnacji długich godzin. Czym zatem cechują się najlepsze i najskuteczniejsze środki?  

Profesjonalne kosmetyki samochodowe - czym się charakteryzują?

Profesjonalne kosmetyki samochodowe niekoniecznie są produktami, które mają zaporowe ceny. Bardzo często można zakupić je w przystępnych kwotach, szczególnie poprzez internet. Czym się jednak cechują?

Takie kosmetyki mają skuteczne działanie, które jest potwierdzone przez dotychczasowych użytkowników. Jeśli chcemy zakupić jakiś kosmetyk ale wahamy się czy faktycznie będzie on dobrym rozwiązaniem, warto poczytać opinie na jego temat. Dzięki temu mamy możliwość zawężenia poszukiwań tylko do tych produktów, które faktycznie są polecane.

W kosmetykach profesjonalnych używane są również składniki, które nie mają negatywnego wpływu na kondycję samochodu. Są skuteczne i dobrze czyszczą, ale mają czyste składy. Obecnie w wielu kosmetykach samochodowych wykorzystuje się środki naturalnego pochodzenia. Coraz częściej bowiem dostrzega się ich skuteczne i dobroczynne działanie na lakier samochodowy czy też elementy plastikowe we wnętrzu auta.

Gyeon quick detailer - wysokiej jakości kosmetyki samochodowe

Gyeon to marka kosmetyków samochodowych, która wypuszcza na rynek produkty profesjonalne i rekomendowane przez właścicieli aut. Pełną ofertę środków można znaleźć na stronie: https://sklep.motogo.pl/gyeon-m54Gyeon zajmuje się wypuszczaniem na rynek powłok ceramicznych, które skutecznie zabezpieczają tworzywa sztuczne, szyby samochodu, lakier czy też felgi. Gwarantują długotrwały efekt, ochronę przed wysokimi temperaturami, metalicznymi zanieczyszczeniami, które pochodzą z układu hamulcowego oraz przez solami. Zabezpieczony w ten sposób lakier jest odporny na zarysowania, pełen blasku i głębi. Dzięki jego zastosowaniu można nawet na kilka miesięcy pozbyć się smug po myciu samochodu oraz deszczu. Kosmetyki tej marki poleca się zarówno do stosowania w profesjonalnych salonach, jak i w użytku domowym. Oczywiście pokrycie warstwą zabezpieczającą całej powierzchni samochodu nie jest łatwe - wymaga czasu i zaangażowania. Efekty są jednak zdumiewające i co najważniejsze, wystarczają nawet na kilka miesięcy.

Quick detailer

Jak należy używać quick detailera?

  • Na samym początku konieczne jest umycie samochodu, najlepiej ręcznie. Można skorzystać z metody na dwa wiadra - do jednego wlać wodę zmieszaną z szamponem samochodowym, a do drugiego czystą. Jeśli ograniczamy się jedynie do korzystania z myjki ciśnieniowej wówczas pewne jest, że nie wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte. Tymczasem nawet jeśli ich część zostanie na lakierze, wówczas polerowanie może skończyć się mocnymi zarysowaniami. Ręczne mycie daje zdecydowanie dokładniejszy efekt.
  • Umyte auto należy w następnym kroku osuszyć. Warto przy tym skorzystać z ręcznika z mikrofibry.
  • Później dobrze jest przestawić auto w zacienione miejsce. Dlaczego? Quick detailer to kosmetyk, który pod wpływem słońca dość szybko wysycha. Przez to nie da się go dobrze nałożyć i uniknąć smug. W  zacienionym miejscu jest czas na to, aby dokładnie nałożyć preparat.
  • Quick detailer powinien być nałożony w niewielkiej ilości. Można od razu wcierać go w lakier lub nałożyć na mikrofibrę. Następnie trzeba go dokładnie i delikatnie rozprowadzić po elemencie. Najlepiej nakładać go partiami, ponieważ później trzeba go jeszcze dotrzeć. Dzięki temu można odpowiednio zabezpieczyć każdy element, nim nałożony już produkt wyschnie.
  • Dotacie polega na wcieraniu kosmetyku w karoserię przy pomocy ścierki z mikrofibry. Powinno się ten etap wykonywać tak długo, aż znikną wszystkie smugi.

Używanie quick detailera nie jest trudnym zadaniem. Poradzi sobie z nim każdy, nawet osoba początkująca. Efekt jest natomiast warty wykonanej pracy.