Cztery proste kroki, aby pozbyć się insektów z karoserii Twojego samochodu

image

Kierowcy mogą być bardzo zaniepokojeni skutkami obecności owadów na karoserii swojego samochodu, zwłaszcza w miesiącach letnich. Po długiej podróży może okazać się, że wokół przedniego zderzaka, maski i przedniej szyby znajduje się wiele owadów. Oczyszczenie ich może zająć kilka godzin. Niektórzy kierowcy akceptują ten fakt i decydują się nie czyścić samochodu tak często, jak to konieczne. Czy to dobry pomysł? Od razu odpowiemy: Nie. Pielęgnacja samochodu obejmuje usuwanie z niego owadów.

Ważne jest, aby regularnie usuwać owady z karoserii samochodu, zwłaszcza jeśli masz lakier metalizowany. Łatwo jest uszkodzić lakier, jeśli nie robi się tego regularnie. Można to zrobić szybko, bez konieczności szorowania lakieru. Zadbany pojazd będzie miał wyższą wartość odsprzedaży.

Dlaczego powinienem natychmiast usunąć owady z karoserii mojego samochodu?

Mogą one być całkiem nieszkodliwe, pod warunkiem, że kierowca jest skłonny zaakceptować fakt, że samochód nie wygląda najlepiej. Ważne jest, aby pamiętać, że duże ilości brudu, w tym pochodzącego od owadów, ptasich odchodów i innych zanieczyszczeń, mogą spowodować znaczne uszkodzenia lakieru i przedniej szyby. Jeśli te zabrudzenia nie zostaną szybko usunięte, mogą powstać wżery, które są prawie niemożliwe do usunięcia. Plamy te można usunąć, jeśli samochód zostanie ponownie polakierowany.

Trudniej jest je później usunąć, jeśli nie są one usuwane przez dłuższy czas. Wysychają i pozostawiają po sobie duże plamy, które trzeba usunąć. Można zaoszczędzić co najmniej kilkanaście minut, jeśli w odpowiednim momencie trafi się na miejsce.

Środek do usuwania owadów z karoserii samochodu Moje Auto

W 4 prostych krokach możesz pozbyć się owadów z karoserii swojego samochodu
Większość osób boi się tego zadania, więc najlepiej szybko przystąpić do działania. Dowiedz się jak usunąć owady z karoserii swojego samochodu.

  • Pozwól owadom namoczyć się w wodzie. Ostrożnie: Unikaj używania myjki wysokociśnieniowej, ponieważ możesz uszkodzić lakier. Do czyszczenia samochodu użyj ciepłej wody i miękkiej gąbki. Warto namoczyć zderzak i reflektory, maskę, przednią szybę i maskę. Lusterka boczne również mogą ulec uszkodzeniu w wyniku jazdy. Nie należy ich szorować. Wielu kierowców pociera powierzchnię samochodu, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Jest to szybki sposób na zarysowanie szyby lub uszkodzenie lakieru.
  • Używaj środka odstraszającego owady. Może to być szampon rozpuszczony w wodzie. Konkretne produkty mogą być również stosowane z atomizerami, np. środek do usuwania owadów Sonax. Spryskać zaatakowaną przez owady powierzchnię i poczekać do wyschnięcia. Nie zaleca się pozostawiania płynu na powierzchni dłużej niż trzy do czterech minut.
  • Do czyszczenia powierzchni, która została spryskana, należy użyć ściereczki z mikrofibry. Brud powinien być łatwo usunięty przez środek do usuwania wilgoci i owadów.
  • Wycierać powierzchnię aż do wyschnięcia. Zmienić ściereczkę, jeśli są jakieś owady. Użyj czystej szmatki, aby wysuszyć powierzchnię.

Wiele z produktów do usuwania owadów zawiera również substancje, które nabłyszczają i odświeżają powierzchnię samochodu. Samochód będzie wyglądał lepiej.

Czy możesz zabezpieczyć swój samochód przed przyklejaniem się do niego owadów?

Chcesz utrzymać czystość swojego samochodu przez dłuższy czas po jego umyciu. Jest to do pewnego stopnia możliwe. Możesz wyczyścić przednią szybę, napełniając zbiornik specjalnym preparatem. Dzięki temu Twoja szyba będzie gładsza i zmniejszy się przyczepność owadów.

Trudniej jest pomalować samochód, ale jest to możliwe. Możesz rozważyć nałożenie powłoki ceramicznej na swój samochód. Jest to jednorazowa inwestycja, która może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Łatwiej jest zmyć brud z samochodu. Kosztują one również mniej. Powłoka ceramiczna chroni lakier i sprawia, że samochody świetnie się prezentują. Woskowanie karoserii to alternatywa, która jest nieco mniej skuteczna, ale i mniej kosztowna. Artykuł Jak woskować samochód zawiera więcej szczegółów.

 

Recenzja Toyoty C-HR