Audi Q3 - nowy kompaktowy SUV klasy premium

image
Udział Facebook Twitter

Po miesiącach spekulacji i zdjęć szpiegowskich, Audi ujawniło swojego najmniejszego SUV-a na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Model Q3 jest trzecim dodatkiem do serii Q Audi, plasując się jako rywal premium dla takich modeli jak Ford Kuga i Nissan Qashqai, a także w bezpośredniej konkurencji z BMW X1 i gorąco oczekiwanym Range Roverem Evoque.

Z przodu Audi Q3 wygląda podobnie do reszty gamy Audi, z rozdziawionym chromowanym grillem i charakterystycznymi reflektorami, a tył wydaje się mieć wpływ na miejski samochód Audi A1.

SUV klasy premium obiecuje, że będzie tak samo wygodny w pokonywaniu wzniesień i trudnego terenu, jak podczas jazdy po ulicach miasta. Q3 ma szerokie możliwości personalizacji wnętrza, z wieloma opcjami wykończenia, kolorami wnętrza i tkaninami do wyboru, a także długą listą dodatków.

Początkowo Q3 będzie dostępny z czterema silnikami, które będą łączyć bezpośredni wtrysk paliwa z turbodoładowaniem wspieranym przez systemy start-stop i odzyskiwania energii. Dostępny będzie 2,0-litrowy silnik benzynowy TFSI o mocy 170 KM lub 211 KM, a także 2,0-litrowy silnik TDI o mocy 140 KM lub 177 KM. 2.0-litrowa jednostka TDI o mocy 140 KM będzie napędzać tylko model z napędem na przednie koła w momencie premiery, którego dostawy rozpoczną się w grudniu, wkrótce po reszcie gamy. Wszystkie pozostałe silniki będą połączone z napędem na wszystkie koła Quattro.

Oczekuje się, że ceny będą zaczynać się od około 24 500 funtów, a księgi zamówień zostaną otwarte w tym miesiącu. Pierwsze dostawy spodziewane są w listopadzie.

Recenzja Toyoty C-HR