Czy foteliki samochodowe dla psów ograniczają do minimum rozpraszanie uwagi podczas jazdy?

image
Udostępnij
  • Facebook
  • Twitter

Jeśli jesteś właścicielem psa, wiesz, że Twój futrzany przyjaciel uwielbia wszędzie z Tobą jeździć - nawet samochodem. Ale choć Twój pupil lubi wystawiać głowę przez okno i chłonąć wszystkie widoki i zapachy, nie zawsze jest to bezpieczne.

Z pomocą przychodzą foteliki samochodowe dla psów. Foteliki samochodowe dla psów zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić Twojemu pupilowi bezpieczeństwo i wygodę podczas jazdy, a nawet zminimalizować rozpraszanie uwagi, dzięki czemu możesz skupić się na drodze.

Foteliki samochodowe są jedną z najbezpieczniejszych opcji i chociaż niektóre psy mogą potrzebować trochę czasu, aby się do nich przyzwyczaić, nie da się zaprzeczyć, że mogą one chronić zarówno kierowcę, jak i jego zwierzę w samochodzie.

Jeśli więc szukasz sposobu, aby jazda z psem była bezpieczniejsza, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z używania fotelika samochodowego dla psa!

Dlaczego niektóre psy ekscytują się w samochodzie

Istnieje wiele powodów, dla których Fido może być podekscytowany, kiedy bierzesz kluczyki do samochodu; poniżej podajemy tylko kilka z nich:

  • Wiek - młode psy, które nie nauczyły się jeszcze kontrolować impulsów, mają tendencję do ekscytowania się niemal wszystkim, w tym wyjściem na spacer czy spotkaniem z nowymi ludźmi.
  • Nadmierna stymulacja - jeśli pies widzi przez okno, to znaczy, że dużo się dzieje, co zwiększa podniecenie.
  • Ty też jesteś podekscytowany - jeśli jesteś jedną z wielu osób, które rozmawiają ze swoim psem (ja też jestem winny!), możesz emitować podniecające wibracje, które Twój pies będzie wyczuwał.
  • Pozytywne skojarzenia - Psy to mądre stworzenia, więc szybko załapią, że podróż samochodem wiąże się z wizytą na plaży, w parku dla psów itp,

Różne rodzaje fotelików samochodowych

Istnieją dwa różne rodzaje fotelików samochodowych dla psów: z koszem lub z legowiskiem. Kosze zazwyczaj mocuje się do zagłówka fotela i zawiesza w podwyższonej pozycji, dzięki czemu pies może obserwować, co dzieje się na zewnątrz.

Zazwyczaj mają one kształt pudełka z miękką, przytulną wyściółką, ale jak można sobie wyobrazić, są przeznaczone dla mniejszych ras.

Foteliki samochodowe dla psów w formie legowiska są dokładnie takie, jak się nazywają - są to po prostu legowiska dla psów, które mocuje się do siedzeń za pomocą pasków; mogą one pomieścić większe rasy i dodatkowo mogą służyć jako łóżko podróżne. Tak więc niezależnie od tego, czy szukasz najlepszego fotelika samochodowego dla psa w Wielkiej Brytanii, czy po prostu odpowiedniej opcji, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i bezpieczeństwo, zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę, aby ograniczyć do minimum rozpraszanie uwagi w samochodzie.

Jak minimalizują rozproszenie uwagi?

Foteliki samochodowe minimalizują rozpraszanie uwagi na kilka sposobów. Po pierwsze i najważniejsze, ograniczają psa, dzięki czemu nie włóczy się on po samochodzie, nie próbuje wdrapać się na Twoje kolana ani nie węszy pod siedzeniami w poszukiwaniu okruchów.

Zapewniają również spokój ducha, ponieważ nie musisz ciągle się odwracać ani sprawdzać w lusterku, co robi Twój pies.

Czy są jakieś inne korzyści z używania fotelika samochodowego dla psa?

Foteliki samochodowe dla psów nie tylko zapewniają psom bezpieczeństwo podczas podróży i zapobiegają rozpraszaniu ich uwagi, ale mają też kilka innych zalet, takich jak

Utrzymują tapicerkę samochodu w czystości.

Posiadanie odpowiedniego fotelika samochodowego dla Twojego pupila pozwoli mu uniknąć skakania po świeżo wyczyszczonych tylnych siedzeniach z zabłoconymi łapami, co obniży koszty czyszczenia. Zmniejszy to również wilgotny zapach psa, który czasami utrzymuje się po jego pobycie w samochodzie.

Pozwala Twojemu psu patrzeć na zewnątrz .

Podnosząc swojego pupila na wysokość okna, fotelik samochodowy dla psa pozwala mu widzieć, co się dzieje na świecie, zapewniając mu stymulację umysłową.

Zmniejsza chorobę lokomocyjną.

Nie ma nic gorszego niż choroba lokomocyjna u Twojego psa! Zapewnienie psu ograniczonych możliwości poruszania się może sprawić, że będzie mniej zestresowany, co zmniejszy uczucie mdłości.

Daje poczucie bezpieczeństwa.

Zamknięcie w małym, przytulnym miejscu może czasem złagodzić niepokój u Twojego psiego towarzysza; może to ograniczyć niepożądane zachowania, takie jak nadmierne dyszenie, szczekanie lub skomlenie.

Jak zamontować fotelik samochodowy dla psa

Montaż fotelika samochodowego nie powinien być trudny. Do fotelika powinna być dołączona przejrzysta instrukcja, a w Internecie można znaleźć wiele materiałów, takich jak filmik firmy Kurgo, który pokazuje, jak zamontować fotelik samochodowy dla psa.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak mogę uspokoić psa podczas jazdy samochodem?

Możesz zrobić kilka rzeczy, aby złagodzić niepokój psa podczas jazdy samochodem. Jak wspomniano powyżej, foteliki mogą dać Twojemu psu poczucie bezpieczeństwa i zapobiec chorobie lokomocyjnej, która może powodować stres.

Możesz również zabrać psa na spacer, aby zmęczyć go przed podróżą, zabrać ze sobą jego ulubiony kocyk/zabawkę lub wypróbować środki uspokajające, takie jak Thundershirt.

Czy można prowadzić samochód z psem na przednim siedzeniu?

Tak, możesz przewozić psa na przednim siedzeniu, ale musisz wyłączyć poduszkę powietrzną i odsunąć siedzenie jak najdalej do tyłu.

Czy trzymanie psa w samochodzie bez przytrzymania jest nielegalne?

W Wielkiej Brytanii nie jest to nielegalne, więc nie zostaniesz zatrzymany za to, że Twój pies nie jest przypięty; jeśli jednak będziesz miał wypadek, a Twój pupil nie będzie przypięty, możesz zostać ukarany wysoką grzywną w wysokości do 5000 funtów za nieostrożną jazdę, więc naprawdę nie warto ryzykować.

Wnioski

Choć kuszące jest pozwolić swojemu futrzanemu przyjacielowi siedzieć na kolanach lub wystawiać głowę przez okno, może to być niebezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa.

Nie tylko odwracają one uwagę, ale mogą również odnieść obrażenia w razie wypadku. Bezpieczną alternatywą jest użycie fotelika samochodowego dla psa. Dzięki nim Twój pupil jest unieruchomiony i bezpieczny podczas jazdy samochodem. Zapewniają również wygodne miejsce do odpoczynku, co może zmniejszyć ilość czynników rozpraszających uwagę.

Jeśli nie używasz fotelika samochodowego dla psa, czas go kupić!

Wiele osób może uważać, że ich pupil może po prostu jeździć w foteliku, nie będąc w nim bezpiecznie zapiętym. Prawo brytyjskie stanowi jednak inaczej i w razie wypadku grozi Ci kara w wysokości 5 tys. funtów za nieostrożną jazdę, dlatego podczas wycieczek drogowych trzymaj psy w bezpiecznych fotelikach!!!

Jeśli szukasz sposobu na zapewnienie psu bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, rozważ użycie fotelika samochodowego dla psa. Czy kiedykolwiek używałeś jednego z tych fotelików? Jakie były Twoje doświadczenia?

Recenzja Toyoty C-HR