Najlepsze i najszybsze samochody, które nie zrujnują naszej planety

image
Share
  • Facebook
  • Twitter

Posiadanie fajnego i szybkiego samochodu nie musi rozbić banku - ani środowiska. Oto kilka świetnych opcji

Zazwyczaj, gdy chodzi o samochody, musisz dokonać wyboru - czy chcesz samochód, który jest szybki, mocny i przyjemny w prowadzeniu, czy chcesz taki, który jest wydajny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska?

Cóż, nie musi tak być. Dzięki potężnym silnikom wysokoprężnym, czystszym benzynowym z turbodoładowaniem i dostępnej technologii hybrydowej, prędkość i oszczędność stają się coraz bardziej współistniejące.

Zebraliśmy kilka z naszych ulubionych używanych przykładów tutaj, wszystkie zdolne do zrobienia 0-60mph w mniej niż siedem sekund, ale obiecując więcej niż 40mpg, jeśli prowadzone ostrożnie. A co najlepsze, nie powinny one rozbić banku, aby kupić, albo. Dlaczego nie sprawdzić, co twój własny pojazd jest wart i pomyśleć o podjęciu decyzji o wymianie na coś szybkiego i wydajnego? Możesz to sprawdzić bezpłatnie online, korzystając z narzędzi takich jak narzędzie do wyceny samochodów Parkers - gdy już wiesz, ile masz do ugrania, możesz zawęzić listę naszych najlepszych propozycji poniżej!

BMW 335d Touring

Trudno znaleźć lepszy, subtelny samochód sypialny niż BMW serii 3 Touring. Potężny, ale subtelnie stylizowany, wyposażony w 3,0-litrowy, sześciocylindrowy silnik wysokoprężny BMW jest naprawdę szybki - w połączeniu z napędem na cztery koła rozpędza się od 0 do 62 mil/h w mniej niż pięć sekund, czyli niewiele wolniej niż topowe M3 z tamtych czasów.

Mimo to, przy ostrożnej jeździe, bez problemu osiąga 49 mil na godzinę, a bagażnik jest wystarczająco duży, aby poradzić sobie z każdym rodzinnym wyjazdem. Prawdziwy, wszechstronny samochód.

Ford Fiesta ST

Gorące hatchbacki zawsze wyznaczały granicę między ekscytującym i odpowiedzialnym stylem jazdy, a Ford Fiesta ST - szczególnie jego wersja Mk7 - jest jednym z najlepszych samochodów w tej klasie. Dzięki prowadzeniu, które daje więcej radości niż cokolwiek innego w tym przedziale cenowym, kompaktowemu i praktycznemu nadwoziu oraz wysokiemu zużyciu paliwa wynoszącemu do 47 mil na godzinę, uzyskanemu dzięki dynamicznemu silnikowi o pojemności 1,6 litra.

Modele o średniej specyfikacji mają bardzo rozsądną cenę i są wyposażone we wszystkie elementy wyposażenia, których możesz potrzebować. To fantastycznie zabawny samochód, który oceniamy bardzo wysoko.

Mercedes-Benz SLC 250d

Mercedes z kabrioletem to w niektórych kręgach niezrównany symbol statusu. SLC był najmniejszym kabrioletem Merca, dwumiejscowym samochodem ze składanym dachem typu hard-top, zapewniającym doskonałe wyrafinowanie i bezpieczeństwo.

Wyposażony w silnik wysokoprężny, SLC nadal osiąga prędkość 0-62 mph w 6,4 sekundy, a mimo to z łatwością osiąga maksymalne spalanie na poziomie 50 mil na godzinę, dochodząc do 60 mil na godzinę podczas dłuższej jazdy.

Peugeot 208 GTI

Najgorętszy hatchback, jaki Peugeot stworzył od lat i prawdopodobnie ostatni prawdziwie benzynowy hot hatchback, jaki marka kiedykolwiek wyprodukuje. 208 GTI nie tylko wygląda niesamowicie z eleganckimi liniami, ostrą stylistyką i pięknymi detalami, ale również jeździ jak w zegarku z czasem 0-62mph wynoszącym zaledwie 6,3 sekundy.

Deklarowana ekonomiczność na poziomie ponad 50 mil na godzinę i świetne prowadzenie to kolejne atuty tego doskonałego hot hatchbacka.

Audi SQ5

SQ5 jest zaskakującym samochodem z kilku powodów. Był to pierwszy model Audi 'S' z silnikiem diesla, który zapewnia mu oszczędność ponad 40 mil na godzinę i doskonałe tempo. Ale dzięki dieslowi jest to również doskonały krążownik autostradowy.

To nieporęczne nadwozie SUV-a zapewnia SQ5 doskonałą przestrzeń we wnętrzu do codziennych obowiązków rodzinnych, a podwyższona wysokość zawieszenia (choć nie ma to większego wpływu na prowadzenie) oznacza, że jazda w mieście jest uspokajająca, ponieważ jesteś wysoko ponad resztą ruchu.

Lotus Elise Sport

Zdecydowanie wybór z lewej strony, ale według wszelkich standardów Lotus Elise pasuje do tej listy. Dzięki niewiarygodnie niskiej wadze, maleńki 1,8-litrowy silnik Elise'a zapewnia mu supersamochodowe tempo - 0-62 mph w zaledwie 4,2 sekundy i prowadzenie, które jest naprawdę jednymi z najlepszych w każdym samochodzie, jaki można dziś kupić.

Jednak dzięki niewielkiej masie, samochód ten nie tylko lekko stąpa po drogach, ale i po planecie, a zużycie paliwa na poziomie ponad 40 mil na godzinę jest łatwe do osiągnięcia. Te czynniki sprawiają, że Elise jest absolutnie doskonałą bronią na weekendowe wypady na B-road lub na tor.