Przedstawiamy specjalną edycję MINI Rajdu Monte Carlo

image
Udostępnij Facebook Twitter

MINI Paddy Hopkirk Edition zostało wprowadzone na rynek w hołdzie północnoirlandzkiemu kierowcy rajdowemu i historycznemu modelowi, który wygrał Rajd Monte Carlo.

Edycja specjalna jest pomalowana na kolor Chili Red z białym kontrastowym dachem i posiada słynny numer startowy 37 z legendarnego samochodu z 1964 roku.

W cenie od 27 405 funtów tylko 100 egzemplarzy jest dostępnych do zamówienia w Wielkiej Brytanii, a model bazuje na 3-drzwiowym MINI Cooper S Hatch.

Patrick 'Paddy' Hopkirk odniósł pierwsze zwycięstwo za kierownicą klasycznego Mini Coopera S z numerem 37 w Rajdzie Monte Carlo w 1964 roku.

Prowadząc ten mały brytyjski samochód wraz z angielskim pilotem Henrym Liddonem, Hopkirk pokonał konkurentów dysponujących znacznie większą mocą silnika.

Niespodziewane zwycięstwo w Monte Carlo sprawiło, że Paddy Hopkirk z dnia na dzień stał się najsłynniejszym brytyjskim kierowcą rajdowym, a klasyczne Mini awansowało z outsidera i ulubieńca tłumów do legendy wyścigów samochodowych.

Fińscy koledzy Hopkirka z zespołu, Timo Mäkinen i Rauno Aaltonen, dołożyli do kolekcji tytułów jeszcze dwa zwycięstwa w Mini Cooper S 37 w 1965 i 1967 roku.

Paddy Hopkirk Edition jest wyposażony w 17-calowe obręcze kół John Cooper Works z lekkich stopów w czarnym wzorze Track Spoke. Na zewnątrz znajdują się również naklejki z napisem "Paddy Hopkirk Monte Carlo" oraz pojedynczy biały pasek na masce po stronie kierowcy, na którym widnieje podpis zwycięzcy "Monte" z 1964 roku.

Dodatkowo, słynna kombinacja cyfr i liter 33 EJB z tablicy rejestracyjnej samochodu, który wygrał Monte Carlo w 1964 roku, jest przedstawiona na pasku maski za pomocą grafiki z efektem 3D.

Obramowanie i poziome usztywnienie osłony chłodnicy wykończone są w kolorze czarnym o wysokim połysku, podobnie jak wstawki dolnych wlotów powietrza, otwór maski, klamki drzwi, klapka wlewu paliwa, klamka klapy bagażnika, logo MINI z przodu i z tyłu oraz obwódki reflektorów i świateł tylnych.

We wnętrzu samochód wyposażono w inspirowaną sportami motorowymi kierownicę John Cooper Works z Alcantary.

Recenzja Toyoty C-HR