Na jaki kredyt samochodowy mnie stać? Przewodnik po finansowaniu samochodu w oparciu o Twój budżet autorstwa Forza Finance

image
Share
  • Facebook
  • Twitter

Na jaki kredyt samochodowy mogę sobie pozwolić? Przewodnik Forza Finance

Kiedy szukasz nowego samochodu i najlepszego finansowania, szybkie wyszukiwanie w Google pod hasłem "na jaki kredyt samochodowy mnie stać" prawdopodobnie sprawi, że będziesz zdezorientowany. Niektórzy mówią, że należy dążyć do 10% miesięcznego wynagrodzenia na płatności finansowania samochodu, gdzie inni mówią, że wartość pojazdu powinna być mniejsza niż 35% rocznego dochodu.

Zanim wyciągniesz kalkulator i spróbujesz poruszać się po świecie liczb, oto co naprawdę musisz wiedzieć o finansowaniu samochodu w oparciu o swój budżet, według ekspertów finansowania pojazdów Forza Finance.

Realistyczny budżet finansowania samochodu

Niewykonanie płatności związanych z finansowaniem samochodu wpływa na Twoją ocenę kredytową: powinieneś tego unikać za wszelką cenę. Tak więc, aby naprawdę ocenić dostępny budżet, który posiadasz, musisz spojrzeć poza tylko miesięczną płatność finansowania pojazdu. Należy rozważyć wszystkie koszty bieżące związane z posiadaniem pojazdu (takie jak podatek drogowy, paliwo, ubezpieczenie, między innymi), próbując dojść do realistycznej wartości.

Większa wpłata z góry sprawi, że Twój kredyt samochodowy będzie bardziej przystępny miesięcznie. Ten początkowy depozyt może wynosić od 4% do 50% kosztów pojazdu, w zależności od produktu finansowego, na który się zdecydujesz. Nasz ekspert radzi, że powinieneś dążyć do wpłaty 20%, jeśli to możliwe. Weź to pod uwagę przy tworzeniu swojego budżetu.

Po określeniu zarówno kosztów eksploatacji, jak i ewentualnego depozytu, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, ile może kosztować Twój pojazd. To może być kuszące, aby po prostu zobaczyć samochód, który Ci się podoba i nazwać to dzień, ale będzie to prawdopodobnie skończyć z miesięcznych płatności nie można przestrzegać. Zacznij od obliczenia swoich miesięcznych zarobków i średnich miesięcznych wydatków, aby określić dostępny budżet. Im bardziej dokładna jest ta liczba, tym łatwiej będzie znaleźć idealny pojazd dla Ciebie.

Twoje miesięczne płatności związane z finansowaniem samochodu nie powinny przekraczać 15% Twojego dostępnego miesięcznego budżetu. Biorąc pod uwagę również inne koszty eksploatacji, nie więcej niż 20% powinno być przeznaczone na wydatki związane z samochodem. Kalkulator finansowania samochodu pomoże Ci w ocenie realistycznej miesięcznej spłaty, ale jako zasada kciuka, jeśli Twoje roczne wynagrodzenie jest poniżej 25 000 funtów, powinieneś dążyć do pojazdu, który jest poniżej 150 funtów miesięcznie. Jeśli twoje roczne zarobki zbliżają się do 30.000 funtów, pojazdy, które ustawiają cię z powrotem 200 do 250 funtów miesięcznie byłyby odpowiednie. Jeśli Twoje roczne zarobki są wyższe niż 35 000 funtów, możesz dążyć do miesięcznych płatności w wysokości 300 funtów i więcej.

Opcje finansowania samochodu

Nie wszystkie pakiety finansowe są zbudowane tak samo i istnieje szereg rozwiązań finansowania pojazdów, aby odpowiedzieć na Twoje własne, unikalne potrzeby. Najpopularniejsze typy to Personal Contract Purchase, Hire Purchase i Lease Purchase, znane również jako finansowanie płatności balonowych. Istnieją również inne produkty finansowania samochodów, takie jak pożyczki osobiste i refinansowanie.

Jaka jest więc najlepsza opcja finansowania samochodu dla Ciebie?

  • Zakup samochodu w leasingu wymaga niskiego depozytu i niższego oprocentowania niż większość z nich, przy stałych miesięcznych płatnościach. Wartość rezydualna samochodu nie jest brana pod uwagę przy dokonywaniu płatności, w przeciwieństwie do innych umów, ponieważ po zakończeniu umowy leasingu zwrotnego samochód należy do Ciebie.
  • Leasing z opcją wykupu, znany również jako Balon HP, oferuje niższe miesięczne płatności niż standardowy wykup leasingu. Daje również dwie opcje na koniec umowy: można wybrać zapłatę końcowej sumy ryczałtowej (raty balonowej) i stać się właścicielem pojazdu, lub można zdecydować się na upgrade do innego samochodu poprzez drugą umowę finansową.
  • Personal Contract Purchase to opcja finansowania o niskim ryzyku, charakteryzująca się elastycznością i niskimi, stałymi płatnościami miesięcznymi. Główną zaletą tej umowy jest ogromna liczba możliwości wyboru po zakończeniu umowy: można kupić pojazd na własność z opcją refinansowania, częściowej wymiany na inny, sprzedaży prywatnej lub zwrotu pojazdu bez żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli Twoim priorytetem jest elastyczność lub nie jesteś pewien, co chcesz zrobić z pojazdem po zakończeniu umowy, Personal Contract Purchase powinien być Twoim pierwszym wyborem, jeśli chodzi o finansowanie samochodu.

Chcesz się upewnić, że umowa finansowa Personal Contract Purchase jest idealną opcją dla Twojego budżetu? Kalkulator finansowania PCP Forza Finance jest bezpłatnym narzędziem, które pomoże Ci określić, jakie mogą być Twoje miesięczne płatności finansowe w oparciu o samochód, który chcesz kupić, depozyt, który możesz złożyć i Twoje priorytety finansowe.

Inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę

Ubezpieczenie może być jednym z najdroższych elementów posiadania samochodu, więc upewnij się, że uruchomić numery dla pojazdu szukasz finansowania przed zobowiązaniem się do niego. Powinieneś również przeprowadzić miękką kontrolę kredytową, aby dowiedzieć się, jakich odsetek możesz się spodziewać i czy będziesz w stanie łatwo uzyskać zatwierdzenie do finansowania. Forza Finance zebrała odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących finansowania samochodów na swojej stronie internetowej, zapraszamy do zapoznania się z nimi dla jasności.

Czy masz jeszcze jakieś pytania na temat tego, jaki kredyt samochodowy powinieneś wybrać w oparciu o swój budżet? Zespół Forza Finance może pomóc: wystarczy zadzwonić pod numer 01245 950640, aby omówić swoje opcje.

Recenzja Toyoty C-HR