Wyzwanie błotnistych psów: przewaga Jeepa

image
Udostępnij
  • Facebook
  • Twitter

Brytyjczycy spędzają prawie 900 godzin na sprzątaniu po swoim zabłoconym psie w ciągu całego jego życia - wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę Jeep wśród 2000 właścicieli psów.

W ciągu roku właściciele poświęcają około jednego dnia na sprzątanie po swoim psim towarzyszu (23 godziny), zabłoconego domu (24 godziny) i samochodu (22 godziny).

Kierowcy Jeepa Wranglera mają przewagę, jeśli chodzi o zabłocone szczeniaki w ich samochodach. Pod dywanikami podłogowymi znajduje się kilka zatyczek, które można wyjąć, aby umożliwić odpływ wody.

Chociaż funkcja ta jest zwykle wykorzystywana podczas jazdy terenowej, oznacza ona również, że każdą poważnie zabłoconą podłogę można dokładnie wypłukać i osuszyć, aby była gotowa na kolejną przygodę z "Paw X Paw".

Zainspirowany czasem, jaki Brytyjczycy poświęcają na sprzątanie po swoim zabłoconym psie, Jeep nawiązał współpracę z ekspertami od gleby z Instytutu Jamesa Huttona, aby zbadać, które psy zbierają najwięcej błota podczas codziennych spacerów.

Uczestnikom polecono odbyć trzy spacery ze swoimi właścicielami, a następnie poproszono ich o zebranie błota zebranego przez psa po spacerze. Próbka błota została następnie odesłana do Instytutu Jamesa Huttona, gdzie została zważona.

Kampania Jeepa "Paw X Paw" ma na celu uczczenie tych błotnych wypraw i sprawdzenie, który pies kocha i przyciąga błoto i przygody tak samo, jak gama Jeepów.

Motto Jeepa "Go Anywhere, Do Anything" (Jedź wszędzie i zrób wszystko) jest bliskie większości właścicieli psów, zwłaszcza jeśli ich czworonożni przyjaciele mają tendencję do podążania każdym szlakiem, odnajdywania każdej kałuży i znikania poza drogami.

W wyzwaniu wzięło udział 30 psów z całej Wielkiej Brytanii, od małych ras, takich jak Chihuahuas, po psie olbrzymy, takie jak Great Danes, a także "dzikie" rasy mieszane, od dobrze znanego Cockapoo po bardziej nieznany krzyż Lhasa Apso.

Pierwsze w swoim rodzaju badanie ujawniło, że najbardziej błotniste i odkrywcze przygody mogą mieć każdy kształt i rozmiar, a Ollie Mo, Yorkshire Terrier, został uznany za najbardziej błotnistego psa roku w kategorii "Paw X Paw".

Ollie zebrał większą ilość ziemi w stosunku do masy swojego ciała niż jakikolwiek inny pies. Podczas spaceru zebrał 14 g ziemi - 0,29% swojej wagi. Na drugim miejscu uplasowała się Evie, Bearded Collie, która zebrała 0,15% swojej wagi.

Aby uczcić błotniste psy, które wzięły udział w badaniu, Jeep stworzył kalendarz błotnistego psa, który można pobrać za darmo.

"Rasa i wielkość psa, środowisko i warunki pogodowe, takie jak ostatnie opady deszczu i rodzaj gleby, mają wpływ na ilość śladów, które można odzyskać od psich podejrzanych" - powiedziała Lorna Dawson z Instytutu Jamesa Huttona.

Recenzja Toyoty C-HR