Obejrzyj prototyp nowego Lotusa Evija na torze.

image
Udostępnij Facebook Twitter

Właściwości jezdne "pierwszego brytyjskiego hipersamochodu elektrycznego" ujawnione ...

Lotus ujawnił kolejne szczegóły dotyczące swojego nowego, całkowicie elektrycznego hipersamochodu Evija w nowym filmie, przedstawiającym inżynieryjny pojazd rozwojowy testowany na 2,2-milowym torze w Hethel.

Za kierownicą siedzi Gavan Kershaw, dyrektor ds. atrybutów pojazdów w Lotusie, który przedstawia nowy, obszerny komentarz na temat kluczowych elementów projektu Evija.

Trwający prawie pięć minut film, w którym wykorzystano kamery pokładowe do ukazania nowych widoków samochodu, to jak dotąd najbardziej szczegółowy wgląd w dynamiczną doskonałość pierwszego w pełni elektrycznego hipersamochodu w Wielkiej Brytanii.

W filmie ujawnia on nowe szczegóły dotyczące stopniowego wdrażania mocy i momentu obrotowego w pięciu trybach jazdy:

    Tryb Range jest ograniczony do 1000PS mocy i 800Nm momentu obrotowego i inteligentnie przełącza Eviję z napędu na cztery koła na napęd na tylne koła, aby zmaksymalizować dystans dostępny z baterii i jej inteligentnego systemu zarządzania energią.City zapewnia większą kontrolę mocy i zmniejsza poziom hamowania regeneracyjnego dla środowisk miejskich.Tour zapewnia automatycznie przełączany napęd na cztery koła lub na koła tylne, dostarczając ponad 1400 KM mocy dzięki funkcji torque-vectoring.Sport zapewnia osiągi na poziomie 1700 KM i 1700 Nm w połączeniu z układami kontroli stabilności zwiększającymi poziom trakcji.Tryb Track jest najbardziej ekstremalny, zwiększając dostarczaną moc do maksymalnie 2000 KM. Zapewnia on najwyższy poziom ukierunkowania momentu obrotowego z systemem redukcji przeciążeń (DRS) dostępnym na życzenie. Ustawienie podwozia jest automatycznie przełączane na tryb Track.

Lotus Evija to początek nowego, ekscytującego rozdziału w historii kultowej i uwielbianej brytyjskiej marki samochodów sportowych.

Recenzja Toyoty C-HR