Francuskie samochody

image
Podziel się Facebook Twitter

Francja wyczarowuje obrazy wspaniałego jedzenia, paryskiego życia nocnego, pięknych kobiet i plaż San Tropez. Jest to również źródło kilku wspaniałych samochodów.

Renault było nieobecne na rynku amerykańskim przez 20 lat i cieszyło się niezbyt dobrą reputacją z powodu takich samochodów jak Alliance, 12 i Le Car. Jednak od tego czasu zanotowało swój powrót, głównie dzięki pracy prezesa Carlosa Ghosna, którego Ford próbował podkupić.

Renault Alpine to samochód sportowy, który był następcą Feugo pod każdym względem. Tylnonapędowe coupe, zostało zauważone po sukcesach na torach wyścigowych na początku lat 70. Clio jest bez wątpienia największym sprzedawcą Renault. Został doceniony zarówno pod względem komercyjnym, jak i krytycznym i przez trzy generacje był najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. R5 Turbo to po prostu samochód, który daje dużo radości. Avantime natomiast był bardzo kreatywny i ma status kultowego. Był świetny do wejścia, ale mniej do podróży. Niestety, nie był dochodowy i mimo że został bardzo ciepło przyjęty na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 1998 roku, był produkowany tylko przez dwa lata.

Słynny Sebastien Loeb ścigał się w produkcyjnym Citroënie C4 Coupe, który rozbił się w Rajdzie Akropolu w 2009 roku. Samochód nie jest solidny, ale jego zaawansowane technologicznie wnętrze spodoba się Twojemu maniakalnemu usposobieniu. Wiekowy 2CV to kolejny samochód, który cieszy się kultem. Był bardzo wolny i równie brzydki, ale rekompensował to swoim charakterem. Citroen DS został opisany jako "obślizgła ameba", ale jego wygląd jest uderzający, bardzo dobrze się prowadzi i cechuje go wielka innowacyjność. Saxo był wybawcą wielu studentów dbających o budżet i jest wystarczająco fajny dla tego tysiąclecia, mimo że ma już ponad dekadę.

Peugot RCZ jest hybrydą Peugeota i Audi TT i jest wizualnie niezwykle atrakcyjny. Był to pierwszy samochód, który miał nazwę składającą się wyłącznie z liter. 406 Coupe było krągłe i jeszcze piękniejsze. Proxima miała design przypominający statek kosmiczny i wygląda jakby należała do 2086 roku, a nie do 1986 roku rzeczywistości. Peugot 307 to mały, rodzinny samochód, który po raz pierwszy został wyprodukowany w 2001 roku. Był to europejski Samochód Roku w 2002 roku. Nadal jest sprzedawany w Chinach i na niektórych rynkach Ameryki Południowej. Lifting twarzy w 2005 roku sprawił, że jest znacznie bardziej niezawodny.

Bugatti Veyron 16.4 powinien znaleźć się na każdej liście najlepszych samochodów świata. Ma świetne osiągi, technologię i styl. Szybki, mocny i bardzo drogi, jest niewątpliwie legendą.

Volvo V60