Nasze 10 najlepiej sprzedających się pojazdów w 2022 r.

image
Share
  • Facebook
  • Twitter

Miniony rok był dziwny dla nabywców samochodów. Zapasy nowych samochodów wyschły podczas pandemii z powodu problemów z łańcuchem dostaw, co gwałtownie zawyżyło koszty używanych samochodów - a ci, którzy mieli szczęście mieć nowe samochody, szybko je sprzedali, aby spieniężyć boom.

Przemysł samochodowy wciąż nie otrząsnął się z niedoborów części, co oznacza, że nabywcy nowych samochodów są zmuszeni do znoszenia długiego czasu oczekiwania. Jeśli więc chcesz zasiąść za kierownicą jakiegoś świeżego metalu raczej wcześniej niż później, prawdopodobnie szybciej będzie przeszukać rynek samochodów używanych w poszukiwaniu prawie nowego pojazdu.

Na szczęście pojazdów nie brakuje. SMMT poinformował niedawno, że rynek nowych samochodów wzrósł o 78,7 procent rok do roku w marcu 2022. Rynek samochodów używanych cieszył się podobnym wzrostem, rosnąc o 11,5 procent do końca 2021 r., ponieważ właściciele starali się szybko zarobić na swoich silnikach.

Przewiń w dół, aby zobaczyć naszą listę najlepiej sprzedających się nowych samochodów w Wielkiej Brytanii w marcu 2022 roku. Można znaleźć prawie nowe przykłady każdego samochodu tutaj online, chociaż należy spodziewać się zapłacić trochę więcej nad równoważnym modelu nowego dla wygody uzyskania go tego samego dnia. Jak każdy używany samochód, zawsze warto sprawdzić jego historię za pomocą narzędzia online DVLA.

10. Ford Fiesta (3,890 sprzedanych egzemplarzy)

Ford Fiesta to wspaniałe małe supermini. Łatwo się nim przemieszczać po ruchliwych ulicach miast, świetnie się bawi na drogach szybkiego ruchu i jest dość wygodny na autostradzie. Ford właśnie dokonał faceliftingu samochodu, co oznacza, że ostatnie egzemplarze modelu sprzed faceliftingu można mieć za grosze. Rozejrzyj się i podnieś cenę.

9. Toyota C-HR (3,910 sprzedanych egzemplarzy)

Toyota C-HR wykorzystuje hybrydową technologię Priusa i umieszcza ją w ostrzejszym nadwoziu crossovera. Jest stylowa i wydajna - nie dziwi więc jej sukces sprzedażowy. Istnieje garść prawie nowych przykładów na rynku, jak również, z cenami zaczynającymi się od około 21.000 funtów, co stanowi 8.000 funtów oszczędności nad jednym podniesione z podłogi salonu.

8. Ford Kuga (4,223 sprzedanych egzemplarzy)

Ford miał kolejny cios genialności z Kuga. Jest to rodzinny SUV, który jest naładowany technologią, tani w utrzymaniu na drodze i prawie tak zabawny w prowadzeniu jak Focus. Niedawne wycofanie modelu PHEV również skłoniło nabywców do wyrzucenia swoich samochodów - jest ich więc trochę na rynku używanym. Tylko upewnij się, że twój zakup miał prace naprawcze wykonane przed zakupem.

7. Kia Sportage (4 563 sprzedanych egzemplarzy)

Poprzednia generacja Kia Sportage sprzedawała się jak ciepłe bułeczki ze względu na swoją niezawodność i praktyczność - i ten nowy model podąża za tym samym trendem. Problem w tym, że nie był on w sprzedaży wystarczająco długo, aby zgromadzić dobry zapas używanych samochodów. Jeśli jednak znajdziesz taki, możesz kupić z ufnością, ponieważ samochód nadal będzie objęty doskonałą siedmioletnią gwarancją Kia.

6. Ford Puma (4 755 sprzedanych egzemplarzy)

Pomijając kontrowersyjną tabliczkę znamionową (ponieważ jest ona przymocowana do tylnej części kompaktowego crossovera, a nie sportowego coupe), przekonasz się, że Ford Puma to świetny mały samochód. Daje niemal tyle samo radości z jazdy, co Fiesta, na której bazuje, ale jest o wiele bardziej praktyczny. Jeśli jesteś fanem prędkości, możesz również mieć jedną z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 200 KM w wersji ST.

5. Hyundai Tucson (4 876 sprzedanych egzemplarzy)

Hyundai Tucson jest w zasadzie ten sam samochód jak Kia Sportage pod spodem, ale to było w sprzedaży na trochę dłużej, co oznacza, że istnieje wiele zapasów używanych dostępne. Jest to również dobry zakup - Hyundai wykonał doskonałą pracę z wnętrza i technologii Tucsona. Wrażenia z jazdy pozostawiają wiele do życzenia, ale jest to niezawodny transport rodzinny.

4. Nissan Qashqai (5 401 sprzedanych egzemplarzy)

Nissan był pionierem niszy SUV z oryginalnymi wersjami Juke i Qashqai. Najnowszy Qashqai wydaje się tkwić w tej samej koleinie, przesuwając znacznie ponad 5 000 sztuk w samym marcu - głównie dzięki swojemu rodowodowi i nowo znalezionej przestrzeni wewnętrznej. Takie wyniki sprzedaży oznaczają, że istnieje nadwyżka zapasów, więc powinieneś być w stanie łatwo znaleźć specyfikację, którą chcesz.

3. Vauxhall Corsa (5 515 sprzedanych egzemplarzy)

Corsa znajduje się na liście najlepiej sprzedających się samochodów w Wielkiej Brytanii od czasu wprowadzenia na rynek pierwszej generacji modelu w latach 80. Nowy model daje nabywcom wybór między silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i elektrycznymi - ale zalecamy unikanie modelu elektrycznego, jeśli kupujesz używany. Możesz dostać dobry benzynowy za około 10.000 funtów, ale EV będzie kosztować dwa razy tyle.

2. Tesla Model 3 (6,457 sprzedanych)

Tesla kapitalizuje się na pchnięciu EV. Jeśli mieszkasz gdziekolwiek w pobliżu miasta, zobaczysz Model 3s wszędzie - i wydają się regularnie zmieniać ręce. Znaleźliśmy 29 samochodów z mniej niż 10 000 mil na zegarze, z cenami zaczynającymi się od około 42 000 £. To rozsądne, biorąc pod uwagę ilość wydajności i technologii w ofercie.

1. Tesla Model Y (6 464 sprzedanych egzemplarzy)

Tesla znalazła się na szczycie brytyjskich list sprzedaży dzięki Modelowi Y, ponieważ kupujący nie mogą ostatnio uzyskać dość crossoverów. Dzieli te same fundamenty jak Model 3, ale pochodzi z podniesionym zawieszeniem i nieco wyższym ciałem. Jest również dużo nowszy niż Model 3, co oznacza, że nie ma wielu przykładów z drugiej ręki na sprzedaż. Miejcie oczy szeroko otwarte na ofertę.

Recenzja Toyoty C-HR