British Gas podejmuje elektryzujące zobowiązanie

image
Największe zamówienie na pojazdy elektryczne dla floty komercyjnej w Wielkiej Brytanii zostało przyznane firmie Vauxhall przez British Gas.

Zamówienie dotyczy 2 000 całkowicie nowych w pełni elektrycznych samochodów dostawczych Vauxhall Vivaro-e, dodając do 1 000 zakupionych latem 2020 roku. Wszystkie 3 000 pojazdów elektrycznych (EV) pojawi się na drogach do 2022 roku.

W ramach swojego dążenia do osiągnięcia zerowej emisji netto firma Centrica (właściciel British Gas) zobowiązała się do zelektryfikowania swojej floty operacyjnej liczącej 12 000 pracowników do 2025 r., czyli pięć lat wcześniej niż pierwotnie planowano, i będzie składać kolejne zamówienia w firmie Vauxhall na pojazdy EV, gdy tylko będą one dostępne.

Firma Centrica zobowiązała się również, że w tym samym czasie 1 500 samochodów służbowych będzie jeździć wyłącznie w wersji elektrycznej.

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział: "To zachęcające, aby zobaczyć, że jedna z najbardziej znanych brytyjskich marek jest liderem z największą komercyjną flotą EV w Wielkiej Brytanii.

"Jest to ogromny krok, ponieważ budujemy z powrotem bardziej ekologicznie, zmniejszamy nasz ślad węglowy i zapewniamy lepszą jakość powietrza w całym kraju - z większą niż kiedykolwiek wcześniej liczbą zeroemisyjnych modeli samochodów osobowych i dostawczych na rynku, nigdy nie było lepszego czasu dla kierowców i firm, aby dokonać zmiany".

Podczas gdy inżynierowie British Gas mogą dobrowolnie zgłosić chęć posiadania nowych furgonetek podczas wprowadzania na rynek, firma nadaje priorytet obszarom o wysokim zanieczyszczeniu, aby pomóc w obniżeniu emisji.

Ładowarki zostaną zainstalowane w domach inżynierów przez British Gas, który również przyspiesza przyjęcie EV w Wielkiej Brytanii dla domów i firm dzięki instalacjom ładowarek i innowacyjnym taryfom EV.

"Wszyscy muszą działać już teraz, aby obniżyć emisję dwutlenku węgla i pomóc Wielkiej Brytanii w osiągnięciu zerowej emisji netto" - powiedział Chris O'Shea, dyrektor generalny firmy Centrica.

"Prowadzimy działania nie tylko poprzez obniżanie emisji dla naszych klientów i społeczności, ale także poprzez obniżanie naszych własnych emisji i zwiększanie tempa, w jakim to robimy. Pełna elektryfikacja naszej floty będzie stanowić ogromną różnicę.

"Jednocześnie pomagamy naszym klientom w przejściu na napęd elektryczny i współpracujemy z producentami samochodów, takimi jak Vauxhall, w zakresie usług i rozwiązań dla klientów korzystających z pojazdów elektrycznych, takich jak punkty ładowania, infrastruktura i innowacyjne taryfy dla pojazdów elektrycznych z tańszym ładowaniem w nocy i bezpłatnymi milami dla pojazdów elektrycznych.

Paul Willcox, dyrektor zarządzający Vauxhall Motors, dodał: "Jako najstarsza brytyjska marka pojazdów, działająca od 1903 roku, chcę podziękować British Gas, brytyjskiej firmie, za lojalność i zaufanie do Vauxhall.

"Podobnie jak wszystkie firmy w całym kraju, handlowcy polegają na swoich samochodach dostawczych jako podstawowym narzędziu pracy, a nasza 300-osobowa sieć sprzedawców ma kluczowe znaczenie dla dalszego wspierania brytyjskiego biznesu.

"Siła ilości zamówień na naszego całkowicie elektrycznego vana pokazuje, że Vauxhall Vivaro-e może przyczynić się do przejścia na pojazdy niskoemisyjne przy jednoczesnej poprawie jakości powietrza".

Więcej na: http://zwierzakteam.pl