Pandemia prowadzi do czystszych samochodów

image
 

Prawie połowa zmotoryzowanych czyści swoje samochody dokładniej od Covid-19, sugerują nowe badania.

Asda Money przeprowadziła ankietę wśród 2000 brytyjskich właścicieli samochodów, aby lepiej zrozumieć, czy znaczenie czystości ze względu na pandemię dotarło do naszych samochodów, i było to bardzo odkrywcze.

Odkąd Coronavrius uderzył na początku 2020 roku, prawie połowa (45%) brytyjskich właścicieli samochodów czyści swoje auta dokładniej, a 46% poświęca na to do godziny.

Młodzi kierowcy (w wieku 17-24 lat) są tym bardziej zaniepokojeni, a dwie trzecie z nich (66%) upewnia się, że dokładniej czyści swój samochód ze względu na Covid.

Ponad dwie trzecie kierowców czyści swoje samochody samodzielnie, podczas gdy jedna czwarta (26%) płaci za to profesjonalistom.

Okazało się również, że prawie jedna piąta (18%) kobiet prosi przyjaciela lub członka rodziny o umycie samochodu zamiast robić to samodzielnie.

Mężczyźni wydają więcej niż kobiety na mycie samochodu - 41% z nich wydaje do 20 funtów miesięcznie.

Manchester znalazł się na szczycie tabeli najczystszych samochodów - prawie jedna czwarta (24%) mancunian myje swoje samochody raz w tygodniu. Z kolei właściciele Porsche są najczystszymi kierowcami - dwie trzecie z nich (67%) dba o to, aby robić to samo.

"Pandemia wpłynęła na nas wszystkich na tak wiele sposobów" - powiedział Alistair Ball, szef działu ubezpieczeń w Asda Money.

"Nasz sposób życia został zmieniony w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, a utrzymywanie wysokiego poziomu czystości jest zachęcane do pomocy w tym zakresie".

Więcej na: http://zwierzakteam.pl

Recenzja Toyoty C-HR