Ujawniono: Najlepsze jesienne wycieczki samochodowe

image

Udostępnij

 • Facebook
 • Twitter

Trasa North Coast 500 w Szkocji została uznana przez brytyjskich kierowców za najlepszą trasę w Wielkiej Brytanii, jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez markę budżetowych samochodów Dacia.

Badanie przeprowadzone na 2000 kierowców ujawniło najlepsze brytyjskie podróże drogowe, a ponad dziewięć na dziesięć osób (96%) stwierdziło, że Wielka Brytania ma najlepsze trasy na świecie.

Długa lista została stworzona przez panel najlepszych ekspertów w dziedzinie podróży, a następnie poddana publicznemu głosowaniu w celu zidentyfikowania najlepszych jesiennych wycieczek samochodowych w Wielkiej Brytanii.

Najlepsze trasy w Wielkiej Brytanii

 1. Trasa North Coast 500 rozpoczynająca się w Inverness, Szkocja
 2. The Coastal Way, Walia
 3. Wybrzeże Jurajskie, od Poole do Lyme Regis
 4. Wąwóz Cheddar przez wzgórza Mendip
 5. Causeways Coastal Route, z Belfastu do Derry/Londonderry
 6. Z Kendal do Keswick w Krainie Jezior
 7. Cotswolds do Bath
 8. Trasa Cat and Fiddle (A53, następnie A54 i A537) w Peak District
 9. Wiadukt Ribblehead w hrabstwie North Yorkshire
 10. Przełęcz Llanberis w Snowdonii, Walia

Badanie ujawniło również, że Brytyjczycy odbywają średnio trzy wycieczki drogowe każdego miesiąca, a 90% z nich twierdzi, że jazda po najbardziej kultowych drogach Wielkiej Brytanii znajduje się na szczycie ich listy życzeń.

Dramatyczne krajobrazy, nadmorskie plaże i wiejskie drogi to najważniejsze czynniki dla Brytyjczyków podczas planowania podróży po Wielkiej Brytanii.

Aby uczcić najbardziej pożądane miejsca w kraju, Dacia wprowadza limitowaną serię odświeżaczy powietrza do samochodów.

Odkrywając na nowo "zapach nowego samochodu" i przenosząc publiczność - poprzez zapach - z codziennych spraw do pięknych brytyjskich krajobrazów, marka nawiązała współpracę z wielokrotnie nagradzanym perfumiarzem, 4160 Tuesdays. Wspólnie uchwycili autentyczne zapachy najbardziej lubianych brytyjskich podróży drogowych w całej ich zmysłowej chwale.

"Wielka Brytania to najlepszy plac zabaw dla żądnych przygód kierowców" - powiedział Luke Broad, dyrektor marki Dacia UK.

"Nie ma nic lepszego niż orzeźwiający aromat falujących wzgórz, nadmorskiego wiatru i sera, aby wprowadzić Cię w nastrój podróży. Nasza niestandardowa gama odświeżaczy powietrza przenosi esencję ulubionych miejsc Wielkiej Brytanii prosto do samochodu. To podejście Dacii do "zapachu nowego samochodu"".

Zapachy obejmują:

 • Scent-sational Highlands (North Coast 500, Szkocja) - zapach ziemi i morza z sosnami i dzikimi malinami, z subtelnymi nutami haggis.
 • The Coastal Whiff (The Coastal Way, Walia) - aromat wybrzeża z dodatkiem żonkili i delikatną nutą solanki.
 • The Jura-scent Coast (Wybrzeże Jurajskie, Anglia) - wybrzeże morskie plus starożytne skamieniałości i lody
 • Eau de Gorge-ous (The Cheddar Gorge, Anglia) - mech, skały, tymianek, geranium i trawa, z delikatną nutą sera cheddar.

Recenzja Toyoty C-HR