Czym umyć samochód? - Użyj gąbki lub szczotki do umycia samochodu.

image

Oszczędzasz pieniądze i sam wybierasz produkty, których używasz. Jedyne, co cię ogranicza, to czas. Samochód możesz umyć niemal wszędzie, gdzie masz pół godziny. Wielu kierowców nie korzysta z myjni i myje swoje samochody samodzielnie. Nie jest to jednak regułą. Trzeba wiedzieć, jakich środków do pielęgnacji samochodu używać. Dotyczy to zarówno środków do pielęgnacji samochodu, jak i akcesoriów. Do mycia naszych samochodów najczęściej używamy gąbki lub szczotki. Która z nich jest lepsza dla Twojego samochodu?

Kontrowersyjny temat szczotki do myjni samochodowej

Wielu uważa ją za narzędzie zbrodni, ponieważ może porysować karoserię pojazdu. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy szczotka została źle dobrana. Szczotka używana do mycia samochodu nie powinna mieć twardego włosia. W przeciwnym razie wyrządzi więcej szkody niż pożytku. W najlepszym wypadku szczecina spowoduje drobne zarysowania na karoserii. Będzie to zauważalne, gdy samochód zostanie pozostawiony na słońcu. W najgorszym przypadku może to spowodować odpadanie lakieru. Wszystko zależy od grubości i wieku Twojego samochodu. Powłoka farby będzie mniej trwała, im starszy samochód. Czasami farba może złuszczać się z samochodu bez pomocy. Szczotka z twardym włosiem może spowodować bezsenne noce.

Szczotka z miękkim włosiem jest lepszym rozwiązaniem. Należy ją również regularnie czyścić. Po każdym myciu należy oczyścić samochód z wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń. Należy również regularnie sprawdzać stan włosia. Jeśli włosie jest stwardniałe lub krzywe, czas wymienić je na nowe. Zanim szczotka wejdzie w kontakt z karoserią samochodu, należy zwrócić szczególną uwagę na jej czystość. Ważne jest, aby opłukać szczotkę dużą ilością wody. Dzięki temu usuniemy z niej piasek lub inne cząsteczki, które mogłyby uszkodzić lakier. Pamiętaj, że z czasem włosie może stać się twarde, nawet miękkie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli szczecina staje się sklejony razem. Zamiast pojedynczych włosów, zobaczysz grubsze, które przypominają zęby na grzebieniu.

Gąbka do mycia samochodu - delikatnie, ale skutecznie

Wielu pracowników myjni i kierowców nie chce ryzykować swoich samochodów i woli bezpieczniejsze rozwiązanie. Takim rozwiązaniem jest mycie gąbką. Ponieważ jest mniej narażone na zarysowanie lakieru, jest częściej stosowane. Gąbka do mycia samochodów jest bezpieczna i niedroga. Gąbka to nie to samo co gąbka, a wielu kierowców popełnia błędy przy jej wyborze. Ważne jest, aby przed zakupem gąbki zwrócić uwagę na kilka aspektów. Musi być ona miękka i wykonana z tworzywa sztucznego. Dzięki temu lakier nie ucierpi. Powinna również wchłaniać jak najwięcej wody. Gąbka, która jest bardzo chłonna pozwoli Ci umyć większą powierzchnię. Taką gąbką szybciej i sprawniej umyjesz samochód.

Dobrym wyborem jest gąbka z podwójną stroną. Jest ona nie tylko bardziej szorstka na jednym końcu, ale nadal miękka i gładka po obu stronach. Szorstka powierzchnia gąbki pomoże ci pozbyć się owadów z samochodu i okien. Przykładem takiego produktu jest brązowa, prostokątna, dwustronna gąbka Moje Auto. Jeśli nie chcesz standardowej gąbki do mycia samochodu, możesz wybrać "motylka", czyli gąbkę, która jest łatwa do trzymania i ma pewny chwyt. Wielu kierowców myje swoje samochody na zewnątrz, przed garażem. Jeśli gąbka wypadnie im z rąk, to zazwyczaj ląduje obok samochodu w trawie, piasku lub na asfalcie. To właśnie wtedy mogą się do niej przykleić różnego rodzaju ostre drobinki, które mogą spowodować zarysowania lakieru. Warto zainwestować w gąbkę, która zapewnia pewny chwyt, aby ograniczyć poślizg.

Należy jednak dokładnie wypłukać gąbkę przed umyciem nią karoserii. Teleskopowa szczotka samochodowa to świetne narzędzie do usuwania dużych osadów błota. Dłuższy uchwyt ułatwia usuwanie brudu bez konieczności chlapania brudną wodą. Drobinki piasku mogą porysować lakier, jeśli użyjemy gąbki na warstwach błota. Gąbka powinna być używana na uprzednio opłukanym pojeździe.

Czy istnieją inne możliwości?

Wielu kierowców sceptycznie podchodzi do mycia samochodu gąbką lub szczotką. Szukają innego rozwiązania. Okazuje się, że jest nim mikrofibra. Ta również jest wykorzystywana w myciu samochodów. Może występować w formie zwykłej ściereczki lub rękawicy. Jest niezwykle delikatna i praktyczna. Może być używana również jako rękawica lub w dłoni. Radzi sobie z każdym rodzajem brudu. Może nie poradzić sobie z większymi zabrudzeniami. Warto włączyć go do swoich akcesoriów i środków pielęgnacyjnych. Można go używać do końcowego polerowania lub codziennego usuwania kurzu. Jest bardziej skuteczny przy czyszczeniu wewnętrznych powierzchni pojazdu. Wprawdzie możliwe jest umycie całego samochodu mikrofibrą, ale wymaga to znacznie więcej czasu i energii. Każdy kierowca przed umyciem samochodu powinien ustalić, czy zabrudzenia na jego samochodzie można usunąć mikrofibrą. Jeśli samochód pokryty jest zaschniętym osadem z drzew, lub innymi trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, można śmiało użyć gąbki lub szczotki. Aby mieć pewność, że lakier nie jest uszkodzony, musimy go najpierw obejrzeć.

A co z kombinacją gąbka-mikrofibra?

Mamy dla Ciebie inną opcję, jeśli nie lubisz zwykłej gąbki lub szczotki do mycia samochodu. Gąbka z mikrofibry to gąbka wykonana z mikrofibry, która może być używana do mycia samochodu. Ma ona takie same właściwości jak gąbka, ale jest niezwykle chłonna i miękka. Takie połączenie sprawia, że mycie samochodów z ciężkimi plamami jest łatwe i bezpieczne. Myjka jest niezwykle bezpieczna dla lakieru, ponieważ delikatne włókna mikrofibry wiążą wszystkie drobinki piasku. Gąbka zapewni odpowiednie wchłanianie i spienianie roztworu myjącego. Ważne jest jednak, aby często prać mikrofibrę. Lepiej jest często płukać gąbkę, niż czyścić duże powierzchnie zabrudzeń za jednym razem. Może to szybko zapchać włókna mikrofibry i spowodować, że straci ona swoją naturalną miękkość.

Ta gąbka ma długą żywotność. Może służyć przez wiele miesięcy, jeśli się o nią dobrze dba. Nie należy jednak suszyć mikrofibry na kaloryferze. Należy również unikać stosowania odplamiaczy i zmiękczaczy.

Wyczyść wnętrze swojego samochodu

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy chcesz wyczyścić wnętrze swojego samochodu. Mikrofibra będzie nieoceniona i niezastąpiona. Idealnie nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju plastików. Jest również niezwykle miękka, dzięki czemu można nią dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak np. kratki wentylacyjne. Mikrofibra powinna być lekko zwilżona, ale nie mokra. Dzięki temu będzie bardziej podatna na zbieranie brudu i kurzu. Po tym jak wnętrze samochodu jest czyste i lśniące, to jeszcze nie koniec. Pomógł nam w tym sprzęt z mikrofibrą. Kontynuujmy naszą pracę i po każdym myciu płuczmy ściereczkę bieżącą wodą. Taka jest zasada podwójnej czystości. Przed praniem i po praniu. Dzięki temu wszystkie ostre cząstki zostaną usunięte, a plastiki i powłoki nie zostaną uszkodzone.

Jak bezpiecznie i skutecznie umyć samochód. Dobrze sprawdza się gąbka i szczotka. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt. Wybierając tani i niesprawdzony preparat możemy poważnie uszkodzić powłokę lakierniczą samochodu. O wiele łatwiej jest dokonać właściwego wyboru, gdy zabieramy się do czyszczenia wnętrza samochodu. Mikrofibra będzie w tej sytuacji najlepszym wyborem. Jednak, aby mieć pewność, które akcesoria do mycia samochodu są dla nas najlepsze, należy je wszystkie przetestować i wybrać te, które naszym zdaniem zapewnią najlepsze efekty.

 

Recenzja Toyoty C-HR