Jak dbać o biały lakier?

image

Lśniący samochód to duma i radość każdego kierowcy. Trudno jednak osiągnąć ten efekt w przypadku białego auta. Na karoserii w tym kolorze można dostrzec drobne plamki lub zabrudzenia. Regularna pielęgnacja i stosowanie wysokiej jakości kosmetyków samochodowych może rozwiązać ten problem. W dzisiejszym artykule dowiemy się jak dbać o biały lakier samochodowy oraz jakie korzyści płyną z zastosowania quick detailera.

Ważne jest, aby myć samochód odpowiednimi kosmetykami samochodowymi, dzięki którym biały lakier będzie lśnił. Wosk powinien być nakładany na karoserię samochodu co kilka miesięcy. Efekt woskowania utrzyma się dłużej, jeśli po każdym myciu zastosujemy quick detailer.

Jak czyścić biały lakier samochodowy?

Jak dbać o biały lakier? Regularne mycie to podstawa pielęgnacji samochodu. Zaczynamy od dokładnego umycia samochodu myjką ciśnieniową, lub wężem ogrodowym. Usuniemy w ten sposób piasek lub inne ostre cząstki, które mogą porysować lakier i przyspieszyć korozję. Następnie należy użyć szamponu samochodowego o neutralnym pH (np. K2 Express, dwa wiadra wody, rękawicę lub miękką ściereczkę z mikrofibry i specjalną rękawicę. Należy unikać używania szorstkich gąbek, gdyż mogą być one bardzo szorstkie dla lakieru. Detergent należy wlać do pierwszego wiadra. Dopiero drugie wiadro służy do płukania szmatki. Detergent oddzieli lakier od wody, dzięki czemu wszelkie cząsteczki brudu nie będą przywierać do karoserii samochodu. Aby uniknąć nieestetycznych smug, należy dokładnie umyć samochód i spłukać szampon. Lepiej jest myć i suszyć samochód ruchem wzdłużnym niż okrężnym.

Jak chronić biały lakier

Mycie samochodu to nie wszystko! Białe samochody powinny mieć odpowiednio zabezpieczony i wypolerowany lakier. Zacznij od przygotowania powierzchni za pomocą specjalnej glinki. Możesz zrobić z niej płaski krążek, a następnie kawałek po kawałku przetrzeć lakier specjalnym środkiem. Jest to pracochłonny proces, który usuwa uporczywe zabrudzenia, które na pierwszy rzut oka mogą być trudne do zauważenia. Następnie sięgamy po wosk, który ma za zadanie zabezpieczyć i nabłyszczyć karoserię oraz wydobyć kolor z białego lakieru. W sklepach można znaleźć wiele preparatów i metod nakładania wosku. Choć środek o konsystencji pasty jest trudniejszy w użyciu, to może dać najlepsze efekty. Dużo łatwiejsze w użyciu są spraye i mleczka. Popularne barwniki, takie jak K2 Color Max myjnia do białego lakieru, odświeżają lakier i wypełniają drobne rysy. Należy pamiętać, że wosk nie powinien być stosowany na samochodach, które są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

A co z quick detailerem?

Quick detailer to środek, który może być stosowany do usuwania plam wodnych, osadów, wypełniania drobnych rys oraz odświeżania lakieru. Preparat ten pozostawia również na karoserii samochodu powłokę hydrofobową. Oznacza to, że woda szybciej spływa z samochodu, a brud wolniej się osadza. Quick detailery występują w formie płynnej i można je szybko nanieść za pomocą spryskiwacza lub szmatki. Proces ten, w przeciwieństwie do innych wosków, jest prosty i nie wymaga doświadczenia. Aby przedłużyć efekt woskowania, quick detailery można stosować po każdym myciu.