Kamień milowy: Dacia produkuje 10-milionowy pojazd

image
Share
  • Facebook
  • Twitter

Dacia świętuje wyprodukowanie swojego 10-milionowego pojazdu od czasu narodzin tej ceniącej się marki w 1968 roku.

Dacia Duster Extreme SE w kolorze Urban Grey została wyprodukowana w zakładzie firmy w Rumunii.

Dacia zmontowała swój pierwszy pojazd, Dacia 1100, w sierpniu 1968 roku. W następnym roku wprowadzono popularny model Dacia 1300. Zainspirował on całą rodzinę pochodnych, takich jak sedan, kombi, sportowe coupe i LCV i pozostał w produkcji przez 35 lat.

Nowy rozdział w historii Dacii został otwarty po przejęciu jej przez Grupę Renault w 1999 roku.

Wraz z wprowadzeniem na rynek Logana w 2004 roku, Dacia stała się globalnym producentem samochodów, a tempo sprzedaży przyspieszyło. W 2005 roku Dacia otworzyła linię produkcyjną poza Rumunią, w zakładzie Somaca w Casablance w Maroku.

Dacia pojawiła się w Wielkiej Brytanii w styczniu 2013 roku i cieszyła się najbardziej udanym startem w historii nowej marki samochodowej w Wielkiej Brytanii. Do tej pory sprzedano ponad 220 000 pojazdów Dacia. W sumie pojazdy Dacia sprzedawane są w 44 krajach.

W ramach 10 milionów wyprodukowanych pojazdów były:

  • 2,6 mln Dacia Sandero i Sandero Stepway, najlepiej sprzedający się pojazd dla klientów indywidualnych w Europie od 2017 r.
  • 2,1 mln Dacia Duster, najlepiej sprzedający się SUV dla klientów indywidualnych w Europie od 2018 r.
  • 1,95 mln Dacia Logan i Logan MCV
  • 2,3 mln Dacia 1300 (i warianty)

"Jesteśmy bardzo dumni, że przekroczyliśmy symboliczny kamień milowy, jakim jest 10 milionów wyprodukowanych pojazdów" - powiedział Denis Le Vot, prezes zarządu Dacia.

"Ten wynik nagradza pragmatyczną wizję motoryzacji, skoncentrowaną na tym, co jest istotne dla naszych klientów".

"Bazując na swoim doświadczeniu, Dacia będzie nadal się rozwijać i oferować atrakcyjne pojazdy, dostosowane do stylu życia naszych klientów".

Recenzja Toyoty C-HR