Wymiana częściowa - czy to dobry pomysł?

image
Podziel się Facebook Twitter

W lokalnym salonie samochodowym doświadczenie zakupu dobrego samochodu używanego jest o wiele lepsze niż za dawnych czasów. Wtedy, uwiedziony przez błyszczące, migoczące pojazdy na wyświetlaczu, z radością wskoczyłbyś do swojego wiekowego silnika, wystrojonego i przygotowanego do wymiany. W ciągu kilku minut, dzięki różnym mimikom, odgłosom i postawom kierownika salonu, twoje pozytywne nastawienie opadało niżej niż smuga oleju na cemencie placu. Zwykle wyglądało to mniej więcej tak:

Sprzedawca powoli krążył wokół samochodu swobodnie kopiąc opony. Najwyraźniej, dla fachowego oka, może to ujawnić wszystkie rodzaje problemów, o których ty, laik, nie wiedziałeś. Następnie staje z tyłu i mruży oczy na linii skrzydeł, smutno kręcąc głową i ogólnie wyglądając na przygnębionego. W tym momencie może wydawać odgłosy stękania lub wciągać powietrze przez zęby, czasem jednocześnie. Wsadzi głowę pod maskę i mruknie: "Ojej, ojej". Wreszcie weźmie cię na bok i ze smutkiem stwierdzi, że najuprzejmiejszą rzeczą, jaką mógłby zrobić, byłoby wzięcie twojego ukochanego samochodu na tył i zastrzelenie go. To tyle jeśli chodzi o PX.

Czasy się zmieniły. Twój pojazd na wymianę nadal będzie podlegał dobremu przejściu i nigdy, przenigdy nie będzie tak wartościowy jak myślisz, ale powinieneś dostać przynajmniej rozsądną ofertę za przyzwoity samochód. Daj spokój - bądźmy sprawiedliwi. Dealerzy samochodowi w ogóle dostać trochę surowego porozumienia. Chcą Twojego biznesu, ale kupujący musi pamiętać, że oni, dealerzy, są biznesem - są tam, aby zarabiać na życie. Muszą trzymać zapasy wyceniane w setkach tysięcy funtów, płace i wydatki biznesowe muszą być wypłacane i, rozumie się samo przez się, rząd będzie chciał kawałek akcji. Zamiast ranting na sprzedawcę, że jest oszustem i szarlatanem, spróbuj zaakceptować, że większość samochodów są aktywa amortyzacji i działać odpowiednio. Jeśli nie jesteś zadowolony z oferty, odejdź i sprzedaj swój samochód prywatnie. Jeśli możesz żyć z umową, to zobacz, co można zrobić w drodze rabatów lub ofert.

Pamiętaj na przykład, że duże samochody gazowe tracą popularność z powodu problemów z kosztami eksploatacji i tym podobnych. Dealerzy chcą samochodów, które wiedzą, że mogą sprzedać, co jest sprawiedliwym punktem. Najlepszą rzeczą w wymianie części jest to, że nie masz kosztów i kłopotów z jego sprzedażą. Stanie na deszczu z jakimś marnującym czas młodzieńcem z twarzą w kropki lub samozwańczym "domowym mechanikiem", który chce coś za nic, może być nieco przygnębiające. Nagle okazuje się, że umowa z dealerem nie wygląda tak źle. Ponadto, jeśli nie jesteś mechanicznie aux fait siebie następnie możesz być prosząc o kłopoty kupując prywatnie. Tajemnicze odgłosy, dymiące wydechy i dziwne, ukryte zagniecenia metalu pod dywanami mogą oznaczać przerażająco wysokie rachunki w przyszłości. Nie chodzi tylko o pieniądze - spokój ducha ma swoją wartość. Renomowani dealerzy będą honorować ofertę na samochód używany z przynajmniej częściową gwarancją i wiedzą, że masz jakieś wyjście, jeśli sprawy nie pójdą dobrze. Dealerzy samochodowi nie są filantropami - chcą osiągnąć zysk. Zrozum to i twoje doświadczenie PX nie będzie tak złe po wszystkim. Jeśli naprawdę chcesz się poczuć oszukany, to spójrz na swoje rachunki za media!

Recenzja Toyoty C-HR