4 trendy w mobilności współdzielonej, o których Brytyjczycy powinni wiedzieć

image
Share
  • Facebook
  • Twitter

Współdzielona mobilność to trend, który jest obecnie bardzo gorący. Istnieje szersza liczba analiz skupionych wokół niego i powszechne dyskusje na temat jego potencjalnych korzyści dla przedsiębiorstw. Większość obejmuje elektryfikację, autonomiczną jazdę, mikromobilność i mobilność jako usługę. Brytyjczycy powinni dowiedzieć się więcej o tych trendach, ponieważ mobilność współdzielona już nabiera rozpędu w Wielkiej Brytanii.

Poniżej przedstawiamy cztery główne trendy, które prawdopodobnie ukształtują mobilność współdzieloną w 2022 roku.

Weryfikacja prawa jazdy dla mobilności współdzielonej

Prawdopodobnie zdarzyło Ci się wynajmować pojazdy podczas pobytu za granicą i musiałeś przebrnąć przez stos dokumentów tylko po to, aby je wynająć. Współdzielona mobilność może to wkrótce zmienić i uczynić ten proces bezproblemowym. Sprawdzenie i zatwierdzenie prawa jazdy za pośrednictwem tej usługi umożliwia operatorom mobilności zapobieganie prowadzeniu przez oszustów wynajmowanych samochodów. W ten sposób za kierownicą mogą zasiąść tylko kierowcy certyfikowani przez rząd.

Jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich, ponieważ oszuści będą trzymani z dala od dróg, podczas gdy wypożyczalnie samochodów będą w stanie szybko rozpoznać, czy klient jest idealny dla danego samochodu. Co więcej, wyeliminuje to konieczność posiadania ogromnej ilości dokumentacji i sprawi, że proces będzie błyskawiczny, tak jak oczekujemy tego od technologii przyszłości.

Dostosowane ekosystemy multimodalne

W ciągu ostatnich kilku lat, pandemia COVID-19 przyspieszyła zapotrzebowanie na usługi multimodalne. Zmniejszają one tarcie i sprawiają, że przemieszczanie się między środkami transportu jest płynniejsze niż kiedykolwiek. W przyszłości łatwiej będzie zmienić środek transportu, jeśli nie będzie się miało do niego zaufania. Dlatego ekosystemy multimodalne będą bardziej skuteczne w zarządzaniu popytem na transport w porównaniu z obecnymi narzędziami, takimi jak opłaty drogowe czy opłaty za wjazd do miasta.

Obecnie dostawcy usług carshare już dywersyfikują swoje oferty, włączając do katalogu usług e-rowery i e-scootery. Całkiem niedawno startup e-scooter Tier kupił Nextbike, podwajając swoje zaangażowanie w e-rowery. Firma z siedzibą w Niemczech jest jednym z największych operatorów mobilności współdzielonej w Europie, a ten ruch potwierdza, że startup ten będzie w przyszłości stosować podejście multimodalne.

Mobilność pracowników

W chwili obecnej wiele inteligentnych firm rezygnuje z udostępniania samochodów służbowych na rzecz budżetów mobilnościowych. Zamiast otrzymywać wspomniane samochody, pracownicy otrzymują teraz budżet na alternatywne sposoby przemieszczania się. W tym przypadku pracownicy i firmy spełniają cele zrównoważonego rozwoju i idą na zielono, zapewniając jednocześnie większą elastyczność.

Na przykład w 2018 roku Belgia wprowadziła dodatek mobilnościowy, a następnie budżet mobilności w 2019 roku. Jest to rodzaj zielonej przyszłości, na którą wszyscy liczymy, i mamy nadzieję, że wiele innych krajów podąży za tym przykładem.

E-Hailing

Jest to część trendu mobilności jako usługi, który zmieni sposób, w jaki nazywamy transport. Wiesz, jak ludzie stoją na ulicach i szukają taksówek? Dzięki e-hailingowi ten trend przejdzie do historii i zmniejszy zależność od prywatnych samochodów i aplikacji transportowych. Połączy usługi z wypożyczalni samochodów, taksówek, transportu publicznego, a nawet car sharingu w jeden strumień lub platformę dostępną ze smartfonów.

W skrócie, nie będziesz musiał wybierać transportu z ulicy - będziesz mógł to zrobić z poziomu aplikacji. Jesteśmy już za pomocą naszych telefonów na wszystko te dni, więc dlaczego nie grad taksówkę z nich, jak również?

Recenzja Toyoty C-HR