Najważniejsze wskazówki dotyczące szczęśliwego podróżowania z psem

image
Share
  • Facebook
  • Twitter

MINI UK i partner Dogs Trust, największa brytyjska organizacja charytatywna zajmująca się dobrostanem psów, mają za zadanie pomóc Wam i Waszym Bardzo Ważnym Psiakom (VIP-om) bezpiecznie i szczęśliwie podróżować w okresie świątecznym.

W jednym na trzy gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii mieszka obecnie pies, a liczba wyszukiwań w Internecie na temat "jak podróżować z psem" wzrosła o 97% przed sezonem świątecznym, dlatego MINI i Dogs Trust opracowały pięć najważniejszych wskazówek, które pozwolą na spokojniejszą podróż samochodem.

ZAPOZNAJSWÓJ SAMOCHÓD I PSA
Dobrym pomysłem jest łagodne i jak najwcześniejsze wprowadzenie do podróży samochodem. Psy, które mają możliwość wyboru wokół nowej lub przerażającej rzeczy, w dłuższej perspektywie zwiększają swoją pewność siebie.

Możesz zacząć od zaznajomienia psa lub szczeniaka z samym samochodem. Zachęć go do powąchania samochodu i zapoznania się z jego zapachem. Otwórz drzwi i bagażnik, pozwalając im swobodnie wskoczyć do środka i wysiąść. Smakowita nagroda za pracę nosa pomoże zbudować pozytywne skojarzenia z samochodem.

WSZYSTKO JEST W JĘZYKU CIAŁA
Oznakami niepokoju mogą być drżenie, dyszenie i odsuwanie się od samochodu. Jest wiele powodów, dla których pies może odczuwać lęk przed podróżą samochodem - dlatego oswajaj psa z samochodem powoli i spróbuj wybrać się na kilka wycieczek czysto dla zabawy na plażę lub do parku. W ten sposób zaczniesz budować pozytywne skojarzenia. Zwracaj uwagę na oznaki nadmiernej stymulacji i stresu, rób przerwy i cofnij się o kilka kroków do punktu, w którym Twój pies czuł się komfortowo.

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO PSA
Zastanów się, gdzie Twój pies będzie podróżował i chroń swojego pupila, zabezpieczając go uprzężą, ochraniaczem lub klatką. W ten sposób pies będzie unieruchomiony, jeśli będziesz musiał się nagle zatrzymać. Pomoże to również utrzymać go z dala od kierowcy i uniknąć rozpraszania uwagi podczas podróży.

OBRÓT W TRZECH PUNKTACH
Czy Twój pies potrafi wykonać "trzypunktowy obrót" w tylnej części samochodu? Twój pies powinien być w stanie wstać, wygodnie się obrócić i położyć w swoim miejscu w samochodzie.

PRZEKĄSKI W SAMOCHODZIE
Każdy lubi smakołyki w samochodzie, również Twoi psi kumple. Zabierz na wycieczkę ulubione przysmaki swoich psów, aby nagrodzić je za bycie wspaniałym towarzyszem podróży. Możesz przygotować im długotrwały gryzak na czas podróży lub pasażer może co jakiś czas podrzucić im małą nagrodę.

Więcej informacji na temat współpracy MINI i Dogs Trust można znaleźć na stronie MINI Dogs Hub.

Recenzja Toyoty C-HR