Nowe Audi A7

image
Udział Facebook Twitter

Wraz z premierą nowego Audi A7 firma wchodzi na nowy, niszowy rynek. Audi ma nadzieję, że nowe A7 będzie konkurować z Mercedesem i BMW w segmencie czterodrzwiowych coupe. Aby przekonać widzów do swoich zamiarów, Audi wybrało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Monachium, aby zaprezentować swoje najnowsze dzieło, podkreślając w ten sposób jego stylowy i artystyczny design.

Kształt jest po części historyczny, po części aerodynamiczny; wydajny profil sweptback Sportback jest typowy dla czterodrzwiowego coupe. W grillu znajdują się elementy Audi A8, a przód A5 również miał wpływ. Tył zamyka spojler, który unosi się przy wyższych prędkościach, a oświetlenie i zderzaki obejmują obecnie powszechne światła do jazdy.

Wnętrze nowego Audi A7 to czysta klasa; przestronne i luksusowe. Posiada typowe dla Audi wysokiej jakości wykończenia, ma wygląd dostojnej limuzyny z prawdziwym drewnem, szczotkowanym aluminium i skórą. Elementy sterujące są najnowocześniejsze, a 6,5-calowy wyświetlacz informuje kierowcę o nawigacji satelitarnej, klimatyzacji i operacjach telefonicznych, podczas gdy istnieje również opcja posiadania wyświetlacza heads up na przedniej szybie.

Dostępne są cztery typy silników, ale najbardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska jest 3,0-litrowy TDI, który przy emisji 135 g/km i 53,3 mpg okazuje się być opłacalnym samochodem. W dużej mierze jest to zasługa zarówno konstrukcji, jak i 20% lekkiego aluminium zastosowanego w konstrukcji, co sprawia, że jest to samochód responsywny i łatwy w prowadzeniu.