Top 50 najbardziej niezawodnych samochodów używanych

image
Udostępnij Facebook Twitter

50 najbardziej niezawodnych samochodów używanych w Wielkiej Brytanii zostało ujawnionych dzięki najnowszym badaniom przeprowadzonym przez wiodącego mistrza konsumentów, What Car?, we współpracy z heycar, internetową giełdą samochodów używanych.

W zestawieniach, trzy najlepiej działające samochody osiągnęły doskonały wynik 100% niezawodności. Są to wersje poprzedniej generacji Honda Jazz i Toyota RAV4, plus obecny Lexus RX.

Japońskie i koreańskie marki stanowiły siedem z pierwszej dziesiątki, w tym cztery modele Toyoty i jej luksusowego oddziału Lexusa oraz dwa modele Hyundaia.

Rankingi niezawodności opierają się na danych dostarczonych przez prawie 13 000 właścicieli, którzy wzięli udział w corocznym badaniu What Car? Reliability Survey, w którym każda osoba była pytana o to, czy jej pojazd miał usterkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy, jaki obszar był dotknięty usterką, ile kosztowała naprawa każdej usterki i jak długo pojazd był wyłączony z ruchu.

Pod uwagę wzięto wyłącznie samochody mające do ośmiu lat, ponieważ stanowią one ponad połowę wszystkich zakupów samochodów używanych.

We wszystkich modelach w pierwszej pięćdziesiątce 21% właścicieli zgłosiło usterkę, przy czym najczęstszym problemem były usterki elektryczne niezwiązane z silnikiem, a następnie silnik i jego układy elektryczne oraz karoseria. W 68% przypadków koszt naprawy został pokryty w ramach gwarancji, a 36% wszystkich samochodów nadawało się do jazdy i zostało naprawionych w ciągu jednego dnia lub krócej.

Top 50 najbardziej niezawodnych samochodów używanych w Wielkiej Brytanii

"Niezawodność jest jednym z kluczowych problemów dla większości kupujących używane samochody, ponieważ zawodny samochód może szybko zamienić się w niepożądany ból głowy" - powiedział Mark Pearson, redaktor działu samochodów używanych What Car?

"Na szczęście nasza lista Top 50, w połączeniu z naszą internetową giełdą samochodów używanych, eliminuje kłopot związany ze znalezieniem niezawodnego samochodu używanego".

Recenzja Toyoty C-HR