Modball 2011 - Najbardziej szalony rajd na świecie

image
Udostępnij Facebook Twitter

W sobotę 11 czerwca 2011 roku Covent Gardens będzie gościć inaugurację tegorocznego rajdu Modball; zapowiadany jako "Najbardziej szalony rajd świata" Modball to ostateczna wyprawa dla każdego, kto ma zmodyfikowany samochód i głowę do jazdy przez cały dzień i imprezowania przez całą noc przez sześć dni z rzędu!

Rok 2011 zapowiada się jako największe wydarzenie, a gospodarzem będzie najsłynniejsza brytyjska glamour girl Lucy Pinder. W poprzednich latach w konkursie wzięli udział m.in: Matthew Pritchard z MTV's Dirty Sanchez, Georg Fechter z Masters of Dirt, Fuel Girls Susie Ward, Vanessa Wise & Sam Britton, jak również Calum Best, który doświadczył awarii samochodu w pierwszym dniu w zeszłym roku.

Trasa 2011 przewiduje, że ponad 200 fanów motoryzacji rozpocznie sześciodniową podróż życia na linii startu w londyńskim Covent Garden, skąd udadzą się na kontynent przez Paryż, Cannes, Rzym, Wenecję i Genewę, bawiąc się na każdym przystanku, a punktem kulminacyjnym będzie rozdanie nagród w Genewie. Podróż powrotna do domu to wspaniałe widoki i pocztówkowe miasteczka, podczas gdy kierowcy pokonują drogę ze Szwajcarii na południe Francji i znów do domu, na zasłużony sen!

W przeciwieństwie do innych rajdów samochodowych, modball jest niedrogi i tworzą go prawdziwi ludzie z prawdziwymi samochodami, pasją do jazdy i imprezowania. To nie jest wyścig, chodzi o udział i "ducha Modballu".

W 2007 r., drugiego dnia rajdu, Modball trafił do niemieckiej telewizji i na pierwsze strony wszystkich niemieckich gazet, ponieważ podczas pokazu samochodów na Cologne Arena został otoczony przez 100 niemieckich radiowozów. Trzy samochody zostały przyłapane na przekroczeniu prędkości o ponad 150 mil na godzinę, co skłoniło szefa policji do uznania imprezy, która otrzymała pozwolenie na przejazd przez kraj, za nielegalny wyścig uliczny. W związku z tym eskorta policyjna do Belgii trwała 10 godzin. To jednak nie wystarczyło, aby powstrzymać Modballowców, którzy jechali swoimi samochodami przez całą noc, aby zdążyć na następną imprezę w Pradze. Nagroda za "ducha Modballu" trafiła w tym roku do każdego zespołu.

W imprezie bierze udział 100 pojazdów, które, co zrozumiałe, wyprzedają się dość szybko, więc jeśli nie udało Ci się w tym roku, może pomyślisz o wzięciu udziału w rajdzie w 2012 r. Wszystko, czego potrzebujesz, to minimum dwie osoby, samochód z co najmniej dwiema modyfikacjami i mnóstwo energii. Rajd Modball zachęca uczestników do jak największego szaleństwa w swoich pojazdach. Na poprzednich rajdach można było zobaczyć karawan, wóz strażacki, monster trucka, Maserati, a nawet fiestę.

Do tego czasu warto wybrać się na linię startu w Covent Garden w sobotę 11 czerwca, aby zaczerpnąć trochę energii i zabawy, a także zobaczyć, co tegoroczni uczestnicy mają do zaoferowania.